Złote akrobatki

nach
Czwarte w wieloboju Izabela Czerwonka, Justyna Krzysik i Anna Węgrzynowska.
Czwarte w wieloboju Izabela Czerwonka, Justyna Krzysik i Anna Węgrzynowska. ARCHIWUM
Zawodniczki Stali Polimarky Rzeszów aż czterokrotnie stawały na najwyższym podium akrobatycznych mistrzostw Polski juniorów w Świdnicy. Podopieczne trenerek Brygidy Sakowskiej-Kamińskiej i Małgorzaty Bilskiej wywalczyły w sumie pięć medali.

Trzykrotnie po złote medale sięgała trójka w składzie: Angelika Kogut, Eliza Kaplita, Joanna Kud. Rzeszowianki triumfowały w układzie statycznym, dynamicznym i wieloboju. - Jestem szczęśliwa, po raz drugi wraz z koleżankami zdobyłam mistrzostwo Polski juniorów - powiedziała Kogut. - Cieszę się ponadto z tytułu najbardziej utalentowanej uczestniczki mistrzostw, przyznanego przez sędziów.
Agnieszka Stanek wywalczyła złoty medal skacząc na trampolinie. - Bardzo dobrze wykonałam swoje układy i po raz pierwszy wywalczyłam złoto - powiedziała. - W tym roku czekają mnie jeszcze występy w mistrzostwach Polski seniorów, a w maju wystartuję w międzynarodowym turnieju w Szwecji.
Po brązowy medal w młodzieżowych mistrzostwach kraju sięgnęła Karolina Pieniążek. - Warto podkreślić, że był to pierwszy start Karoliny po prawie dwumiesięcznej przerwie, spowodowanej kontuzją - powiedziała trenerka rzeszowianek, Małgorzata Bilska. - Czwarte miejsce Pawła Dzikiego i piąte Władysława Groszka też uważam za sukces. Trochę zawiedziona jestem natomiast ich występem w skokach synchronicznych (siódma lokata 8 przyp. red.). Liczyłam w tym wypadku na lepsze miejsce, a nawet na medal.
Czwarte miejsce w wieloboju i piąte miejsce w układzie statycznym i dynamicznym zajęła trójka dziewcząt: Izabela Czerwonka, Justyna Krzysik, Anna Węgrzynowska.
Mistrzostwa Polski juniorów były ostatnią eliminacją przed powołaniem reprezentacji na mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej, które odbędą się w dniach 21-26 maja w Deinze w Belgii. W kadrze na czempionat znalazły się potrójne mistrzynie kraju - Kogut, Kaplita i Kud.

Trenerka ocenia

Powołanie do kadry - trenerskiej - otrzymała także Brygida Sakowska-Kamińska, którą poprosiliśmy o ocenę zawodów w Świdnicy: - Jestem bardzo zadowolona z występu moich zespołów. Angelika, Eliza i Aśka udowodniły, że są najlepsze w kraju, wykonując bardzo dobrze wszystkie trzy układy. Świadczą o tym wysokie oceny od sędziów, od 9,5 do 9,7 punktu za wykonanie oraz od 4,5 do 4,7 pkt za artyzm programu. Miłym dla mnie zaskoczeniem był start drugiej trójki: Izabeli Czerwonki, Justyny Krzesik i Anny Węgrzynowskiej w kategorii wiekowej 11-16 lat. Dziewczęta bardzo się podobały, wykonały efektownie swoje układy. Wygrały z kilkoma starszymi zespołami.