Złote medale dla braci Szmyd z Wisłoka Rzeszów

luci
Szczepan Szmyd ma na koncie już kilka medali. Teraz do kolekcji dorzucił złoto Gwardyjskich Mistrzostw Polski Archiwum prywatne
Dziewięć medali wywalczyli bokserzy z Podkarpacia podczas VII Otwartych Gwardyjskich Mistrzostwach Polski w Busku.

Czterej stanęli na najwyższym stopniu podium pięciu kolejnych zajęło drugie miejsca.

Bezkonkurencyjni okazali się bracia Szmyd z Wisłoka Rzeszów. Starszy Szczepan wygrała kat. +80 kg wśród kadetów, a młodszy Szymon kategorię -68 kg wśród młodzików. Mistrzami kraju zostali też dwaj zawodnicy Stali Stalowa Wola: Damian Małek (kadet, -60 kg) oraz Grzegorz Chmielowiec (junior, -91 kg). Z kolei tytuł wicemistrza odebrali: Gabriel Blezień (Morsy Dębica, kadet, -48 kg), Sebastian Ptak (Morsy, kadet, -52 kg), Patryk Nowak (Ring Sikorski Stalowa Wola, kadet, -70 kg); Damian Barzycki (Ring Sikorski, młodzik, -48 kg), Bartłomiej Kordyga (Ring Sikorski, młodzik, -76 kg).

W wzięło udział 139 zawodników z 40 klubów.

Większość naszych medalistów z Buska za tydzień rozpocznie obóz przygotowawczy kadetów i młodzików w Lubenii, który będzie elementem przygotowań do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

STADION. Sportowy przegląd tygodnia (odc. 3)