Złoty duet

tor
Karolina Stawarz i Tomasz Kapłan z Ósemki Rzeszów byli największymi gwiazdami rozegranych w Sosnowcu Mistrzostw Polski w pool bilard.

Oboje zdobyli po dwa złote medale, odpowiednio w prestiżowej odmianie "9" jak i w "8". W finale tej pierwszej odmiany Stawarz ograła 6:2 Marię Nielubowicz (Wodny Park Warszawa), a Kapłan 9:7 Radosława Babicę (Contact Kielce). Dziewiątą lokatę zajął drugi gracz Ósemki Krzysztof Drąka (Ósemka)
W finale "8" Kapłan pokonał 7:2 Patryka Bryla (Trefl Sopot), a Stawarz 5:3 Izabelę Łącką (Falcon Sosnowiec). Poza tym obydwoje zajęli piąte miejsca w odmianie 14/1 (tytuły zdobyli tu: Karol Skowerski z Contactu i Magdalena Babica z Zakręconej Bili Poznań). - Tomek zaprezentował świetną formę i wygrywał w pięknym stylu - powiedział Janusz Stawarz, szef ósemki i wiceprezes PZBil. - Karolina miała różne mecze, ale w finałach też pokazała klasę.
Na koniec mistrzostw rozegrano także Mistrzostwa Polski Par. Kapłan i Drąka nie zawiedli, zdobywając brązowe medale. W półfinale rzeszowianie przegrali 3:6 z parą Roter/Rogaliki (Contact). Mistrzostwo zdobyła duet: Derek/Trajdos (Wodny Park W-wa).