Złoty gol Białego. Zagłębie - STS 0:1

mawa
Marcin Biały to jeden z wychowanków w składzie Ciarko PBS Banku STS-u.
Marcin Biały to jeden z wychowanków w składzie Ciarko PBS Banku STS-u. Tomasz Sowa
Sanoccy hokeiści wygrali drugi mecz w sezonie, na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 1:0. Złotą bramkę zdobył w 41. minucie Marcin Biały.

Zagłębie Sosnowiec - Ciarko PBS Bank STS Sanok 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

0:1 Biały (41 minuta, asysta Breault).

Zagłębie: Kieler - J. Jaskólski, Krawczyk; A. Kowalówka, Horzelski; D. Kruczek, Andrejkiw oraz Kafel - M. Kozłowski, T. Kozłowski, Wąsiński; Jaros, Rutkowski, Bernat; Mikulczyk, Czerniadiew, Sikora; A. Jaskólski, Strojek, Gniewek. Trener Mieczysław Nahunko.

STS: Skrabalak - Lipsbergs, Tuominen; Sproule, Skokan; Rąpała, Demkowicz oraz Olearczyk - Strzyżowski, R. Ćwikła, Sliwinski; Danton, Breault, Biały; Naparło, Wilusz, Kostecki oraz Bielec. Trener Kari Rauhanen.

Sędziował Heltman (Gdańsk). Kary: 10 - 10 minut. Widzów 700.

W miejscowej ekipie debiutowali defensor Dawid Kruczek oraz dwójka zagranicznych napastników: Rosjanin Aleksiej Czerniadiew i Białorusin Siarhiej Mikulczyk, w sanockiej ekipie brakowało kontuzjowanego Jerego Ölandera oraz Travisa Ouellette (problemy zdrowotne).

Trener Kari Rauhanen tym razem postawił na polskiego bramkarza (wg nowych przepisów musi grać w połowie meczów sezonu zasadniczego) i trzeba przyznać, że Mateusz Skrabalak rozegrał dobry mecz. Obronił wszystkie 25 strzałów lecących na jego bramkę.

Od początku to jednak mający duże aspiracje goście atakowali bramkę Zagłębia. Dużo częściej strzelali na bramkę i w końcu przyniosło to rezultat; Benjamin Breault podał na czystą pozycję do Marcina Białego a ten huknął pod poprzeczkę.