Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Złoty Żuraw 2021: Budowa nowej siedziby Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Z. Mycielskiego w Strzyżowie

Józef Lonczak
Józef Lonczak
Archiwum PSM Strzyżów
Nowy budynek Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie pełni funkcję dydaktyczną dla dzieci i młodzieży z powiatu strzyżowskiego, którzy pragną rozwinąć swoje uzdolnienia muzyczne w zakresie gry na instrumentach i rozpocząć być może swoją artystyczną drogę na dalsze życie.

W ramach inwestycji nastąpiła rozbudowa i nadbudowa dawnej przychodni na potrzeby edukacyjne i koncertowe szkoły muzycznej. Powstała część dydaktyczna, sala koncertowa, amfiteatr letni oraz kawiarenka. W otoczeniu szkoły powstały dwa parkingi i tereny zielone.

W porównaniu do innych szkół muzycznych regionu, strzyżowska placówka jest jedną z najmłodszych, ale już teraz może pochwalić się kilkunastoma absolwentami, którzy obecnie są czynnymi muzykami w polskich i zagranicznych orkiestrach, uczelniach i szkołach muzycznych czy instytucjach kultury. Ważną częścią procesu dydaktycznego jest możliwość uczestnictwa w organizowanych koncertach na terenie szkoły.

Nawet w tym trudnym obecnie czasie udało się zorganizować wiele wydarzeń o zasięgu ogólnopolskim, w tym m.in. koncert uczestników Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”, koncert Koła Młodych Związku

Kompozytorów Polskich, prawykonanie „Koncertu na orkiestrę, klarnet i saksofon Hommmage a Mycielski” Marka Podkowy z udziałem Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej, recital fortepianowy Janusza Skowrona a także koncerty muzyki jazzowej, m.in. Zbigniew Jakubek Quartet, Trio Filipa Wojciechowskiego, Grzegorz Ziółek Kwartet.

Dysponując amfiteatrem letnim, przez cały ubiegłoroczny okres wakacyjny trwały koncerty w ramach Letniego Festiwalu Muzycznego z udziałem artystów muzyki klasycznej, jazzowej, bluesowej czy folkowej. Dbając o popularyzację swojego patrona, szkoła jest organizatorem konferencji naukowych poświęconych życiu i twórczości Zygmunta Mycielskiego.

W ostatnim roku sala koncertowa szkoły została wyposażona w sprzęt nagłośnieniowy firmy L-Acoustic, sprzęt oświetleniowy, kamery oraz ekran LED, czyniąc ją miejscem w pełni przygotowanym do realizacji każdego wydarzenia artystycznego.

Architekt/Biuro Projektowe: Maciej Trybus, K+Architekci
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane REMBUD w Strzyżowie
Inwestor: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie

Złoty Żuraw 2021: Budowa nowej siedziby Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Z. Mycielskiego w Strzyżowie
od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24