Złoty Żuraw 2021 - Oto najciekawsze obiekty na Podkarpaciu, które które oddano do użytku w ciągu ostatnich 5 lat [WYNIKI]

Stanisław Sowa
Stanisław Sowa
Najlepsze inwestycje w konkursie Złoty Żuraw 2021 nagrodzimy okolicznościowymi statuetkami archiwum
Znamy zwycięzców konkursu Złoty Żuraw 2021! Wśród laureatów, którzy zostaną uhonorowani okolicznościowymi statuetkami są: Kompleks uzdrowiskowy Latoszyn-Zdrój, Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie, kompleks medyczny DONUM CORDE w Budach Głogowskich, EkoMarina w Polańczyku, Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne w Rzeszowie i budynek dydaktyczny Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

Efektowne koncepcje architektoniczne, innowacyjne rozwiązania, energooszczędność i walory użytkowe. Oto zalety wielu budynków przemysłowych, usługowych, użyteczności publicznej, które powstały w ostatnich latach na Podkarpaciu. Konkurs Złoty Żuraw miał na celu zaprezentowanie i docenienie najciekawszych spośród tych inwestycji.

Do konkursu zgłoszono 17 inwestycji i projektów. Wszystkie propozycje wnikliwie oceniła kapituła konkursowa, przyznając statuetki Złotego Żurawia w 5 kategoriach.

ZWYCIĘZCY KONKURSU ZŁOTY ŻURAW 2021

  • Kategoria inwestycje i projekty samorządów oraz jednostek administracji publicznej:
  • Kategoria inwestycje proekologiczne:
  • Kategoria inwestycje z zakresu budowy i przebudowy jednostek opieki zdrowotnej:
  • Kategoria inwestycje i projekty z zakresu sportu i rekreacji:
  • Kategoria inwestycje użyteczności publicznej, przemysłowe oraz mieszkaniowe:

WYRÓŻNIENIA

POZOSTAŁE ZGŁOSZONE DO KONKURSU OBIEKTY

- Mądry inwestor i dobry architekt to droga do sukcesu - zwraca uwagę Renata Święcińska, architekt, przewodnicząca Podkarpackiej Okręgowej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. - Im więcej takich konkursów, które będą promować dobrej jakości rozwiązania, tym większa szansa na to, że w naszym otoczeniu będą powstawać ciekawe i cieszące oko inwestycje.

Inwestorom, projektantom i wykonawcom nagrodzonych inwestycji serdecznie gratulujemy.

Złoty Żuraw 2021 - Oto najciekawsze obiekty na Podkarpaciu, które które oddano do użytku w ciągu ostatnich 5 lat [WYNIKI]