Złoty Żuraw 2021 Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Szpitala Uzdrowiskowo– Rehabilitacyjnego EXCELSIOR w Iwoniczu-Zdroju

Józef Lonczak
Józef Lonczak
Archiwum Uzdrowiska Iwonicz
Blisko 9 mln zł kosztowały roboty związane z przebudową, rozbudową i nadbudową Szpitala Uzdrowiskowo– Rehabilitacyjnego „EXCELSIOR” w Iwoniczu-Zdroju wraz z zakupem sprzętu rehabilitacyjnego oraz zagospodarowaniem otoczenia. Dzięki tej inwestycji nastąpiło nie tyko zwiększenie dostępności usług sanatoryjnych, ale też podwyższono standard usług medycznych.

W ramach tej inwestycji na czterech kondygnacjach rozbudowanego budynku powstały 24 pokoje 2-osobowe oraz 8 pokoi 3-osobowych. Łącznie daje to 72 miejsca dla kuracjuszy.

Na parterze części dobudowanej powstały pomieszczenia rehabilitacyjne wyposażone w nowo zakupiony sprzęt. Wybudowana została winda, która ułatwiła komunikację pomiędzy piętrami w całym obiekcie, również do części zabiegowej oraz umożliwiła transport łóżkowy bezpośrednio z zewnątrz budynku i w jego wnętrzu.

Dodatkowa klatka schodowa w znacznym stopniu poprawiła bezpieczeństwo pożarowe budynku. W ramach zadania wykonano również modernizację chodników i dróg dojazdowych wokół budynku. Powstała także ścieżka dydaktyczna Szlakiem Iwonickich Wód Leczniczych z renowacją historycznego Źródła Józefa oraz siłownia zewnętrzna.

Ogólna wartość projektu to dokładnie 8 826 346,6 zł brutto, w tym wydatki kwalifikowane: 7 610 934 zł. Dofinansowanie unijne wyniosło: 6,469 mln zł, wkład własny Uzdrowiska Iwonicz zamknął się kwotą 2 357 052 zł.

Nazwa projektu to „Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Szpitala Uzdrowiskowo– Rehabilitacyjnego „EXCELSIOR” w Iwoniczu-Zdroju wraz z zakupem sprzętu rehabilitacyjnego oraz zagospodarowaniem otoczenia”. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa VI. Spójność przestrzenna i społeczna. Działania 6.1 Rozwój potencjału endogenicznego regionu.

Celem tej inwestycji było zwiększenie dostępności i podwyższenie standardu usług medycznych poprzez realizację następujących zadań:

1. Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa prawej strony budynku Szpitala Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjnego „Excelsior”.

2. Remont elewacji i dachu budynku „Źródło Józefa”.

3. Zakup wyposażenia medycznego, siłowni zewnętrznej, ścieżki dydaktycznej i poidełka.

Architekt/Biuro Projektowe: KPB Budownictwo Sp. z o.o. Krosno - wygrany przetarg
Wykonawca: KPB Budownictwo Sp. z o.o. Krosno - wygrany przetarg
Inwestor: Iwonicz Zdrój

Złoty Żuraw 2021 Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Szpitala Uzdrowiskowo– Rehabilitacyjnego EXCELSIOR w Iwoniczu-Zdroju

Kredyt hipoteczny, to coraz większe ryzyko. UOKiK ostrzega.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie