Zmarzlik mistrzem Polski juniorów. Rezerwowy Artur Czaja dziesiąty

Marek Bluj
Nz. Artur Czaja
Nz. Artur Czaja Tomasz Jefimow
Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów z kompletem punktów wywalczył w Lesznie tytuł mistrza Polski juniorów. Nasz Artur Czaja był dziesiąty.

To pierwszy taki tytuł tytuł juniora z Gorzowa w karierze. Zdobył on złoty medal w imponującym stylu. Bezapelacyjnie wygrał wszystkie pięć wyścigów. Na podium stanęli także Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno ), który przegrał tylko ze Zmarzlikiem, oraz Krystian Pieszczek (SPAR Falubaz Zielona Góra).

W leszczyńskim finale rezerwowym był Artur Czaja z PGE Stali Rzeszów. "Józek" tylko trzy razy pojawił się pod taśmą, zaczął od trzeciego miejsca, następnie był drugi i w trzecim swoim starcie zameldował się na kresce na pierwszej pozycji. Sześć oczek, które zdobył pozwoliło mu na zajęcie dziesiątej lokaty.

- Wielka szkoda, że Artur nie startował jako pełnoprawny uczestnik finału, bo pokazał się z dobrej strony i był w stanie zająć wysoką lokatę - komentował trener PGE Marmy Janusz Ślaczka.
- Finał był popisem Zmarzlika, na zawodnika Stali Gorzów nie było mocnych - dodał coach PGE Stali.

Należy dodać, że Zmarzlik startował w finale, który oglądało około 3000 kibiców, na tym samym motocyklu, na którym w sobotę w Lonigo zajął drugie miejsce.

Wyniki finału MIMP w Lesznie:

1. Bartosz Zmarzlik (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) 15 (3,3,3,3,3)
2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) - 14 (2,3,3,3,3)
3. Krystian Pieszczek (SPAR Falubaz Zielona Góra) 12 (3,3,2,3,1)
4. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 10 (1,2,1,3,3)
5. Bartosz Smektała (Fogo Unia) 10 (1,3,2,2,2)
6. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik) 9 (0,2,3,2,2)
7. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) 7 (3,0,2,0,2)
8. Kamil Wieczorek (ŻKS ROW) 7 (3,1,1,2,0)
9. Damian Dróżdż (Betard Sparta ) 6 (2,d,3,1,0)
10. Artur Czaja (PGE Stal Rzeszów) 6 (1,2,3)
11. Oskar Fajfer (KS Toruń) 5 (2,2,0,w,1)
12. Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa) 5 (w,1,1,1,2)
13. Ernest Koza (Unia Tarnów) 4 (0,1,2,1,0)
14. Marcin Nowak (GKM Grudziądz) 4 (0,2,1,d,1)
15. Rafał Malczewski (Włókniarz ) 3 (2,1,0,-,-)
16. Arkadiusz Madej 2 (1,0,0,0,1)
17. Damian Dąbrowski (obaj Unia T.) 1 (1,0,0,0,0).

Sędziował Leszek Demski (Ostrów). NCD: -60,80 s- uzyskał Piotr Pawlicki w 7. biegu. Widzów: ok. 3 000

Finał MIMP rozpoczął się się na stadionie im. Alfreda Smoczyka o godz. 15. Natomiast na godz. 19.30 wyznaczono finał MPPK.

Organizatorzy między finałem MIMP a finałem MPPK zaprosili najmłodszych kibiców leszczyńskich "Byków" do alejki prowadzącej na stadion, aby wspólnie z Ultras Unia Leszno malowali specjalną oprawę na niedzielny mecz Fogo Unii z PGE Stalą Rzeszów.