Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany na granicy. Na przejściu w Medyce ruszyła odprawa samochodów osobowych i ciężarowych

OPRAC.:
Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Od 16 czerwca wznowione zostały odprawy samochodów osobowych i ciężarowych przez polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce.
Od 16 czerwca wznowione zostały odprawy samochodów osobowych i ciężarowych przez polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce. BiOSG
Na przejściu granicznym w Medyce od północy wznowione zostały całodobowe odprawy graniczne samochodów osobowych oraz ciężarowych. Nie są jeszcze odprawiane autobusy i pociągi.

Od wtorku, 16 czerwca, od północy wznowione zostały całodobowe odprawy graniczne samochodów osobowych oraz ciężarowych na drogowym przejściu granicznym w Medyce. Nie są odprawiane tutaj autobusy ani pociągi. W Medyce już od jakiegoś czasu czynne jest piesze przejście polsko-ukraińskie.

Na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy odprawy odbywają się również na przejściu granicznym w Korczowej. Chodzi o ruch pojazdów osobowych i ciężarowych. Pozostałe przejścia są zamknięte.

- Na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej (w naszym regionie z Ukrainą - przyp. red) nadal realizowane są wytyczne dotyczące kontroli sanitarnej, a Straż Graniczna zbiera i rejestruje w bazie sanitarnej szczegółowe dane dotyczące miejsca pobytu osób kierowanych na kwarantannę

- informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

13 czerwca zaktualizowano kategorie podróżnych, którzy mogą przekraczać granicę do Polski. Od tego dnia dodatkowo mogą wjechać także:

  • obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz ich małżonkowie i dzieci, w celu przejazdu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, do miejsca zamieszkania lub pobytu.
  • cudzoziemcy posiadający zezwolenie na pobyt stały lub zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, na terytorium innych państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa członkowskiego, Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz ich małżonkowie i dzieci, w celu przejazdu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, do miejsca zamieszkania lub pobytu.

Od 13 czerwca granicę wewnętrzną UE można przekraczać swobodnie w dowolnym miejscu, zarówno na kierunku do jak i z Polski, ale planując podróż zagraniczną, należy uwzględnić obostrzenia obowiązujące w kraju sąsiednim (np. władze Słowacji utrzymały ograniczenia dotyczące wjazdu obywateli Polski).


FLESZ: Polacy najbardziej poszkodowani przez koronawirusa?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24