Zmiany na granicy. Na przejściu w Medyce ruszyła odprawa samochodów osobowych i ciężarowych

OPRAC.:
Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Od 16 czerwca wznowione zostały odprawy samochodów osobowych i ciężarowych przez polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce.
Od 16 czerwca wznowione zostały odprawy samochodów osobowych i ciężarowych przez polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce. BiOSG
Udostępnij:
Na przejściu granicznym w Medyce od północy wznowione zostały całodobowe odprawy graniczne samochodów osobowych oraz ciężarowych. Nie są jeszcze odprawiane autobusy i pociągi.

Od wtorku, 16 czerwca, od północy wznowione zostały całodobowe odprawy graniczne samochodów osobowych oraz ciężarowych na drogowym przejściu granicznym w Medyce. Nie są odprawiane tutaj autobusy ani pociągi. W Medyce już od jakiegoś czasu czynne jest piesze przejście polsko-ukraińskie.

Na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy odprawy odbywają się również na przejściu granicznym w Korczowej. Chodzi o ruch pojazdów osobowych i ciężarowych. Pozostałe przejścia są zamknięte.

- Na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej (w naszym regionie z Ukrainą - przyp. red) nadal realizowane są wytyczne dotyczące kontroli sanitarnej, a Straż Graniczna zbiera i rejestruje w bazie sanitarnej szczegółowe dane dotyczące miejsca pobytu osób kierowanych na kwarantannę

- informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

13 czerwca zaktualizowano kategorie podróżnych, którzy mogą przekraczać granicę do Polski. Od tego dnia dodatkowo mogą wjechać także:

  • obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz ich małżonkowie i dzieci, w celu przejazdu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, do miejsca zamieszkania lub pobytu.
  • cudzoziemcy posiadający zezwolenie na pobyt stały lub zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, na terytorium innych państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa członkowskiego, Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz ich małżonkowie i dzieci, w celu przejazdu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, do miejsca zamieszkania lub pobytu.

Od 13 czerwca granicę wewnętrzną UE można przekraczać swobodnie w dowolnym miejscu, zarówno na kierunku do jak i z Polski, ale planując podróż zagraniczną, należy uwzględnić obostrzenia obowiązujące w kraju sąsiednim (np. władze Słowacji utrzymały ograniczenia dotyczące wjazdu obywateli Polski).


FLESZ: Polacy najbardziej poszkodowani przez koronawirusa?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie