Znamy wyniki matur. Podkarpackie licea w czołówce krajowej

  Znamy wyniki matur. Podkarpackie licea w czołówce krajowej

  Jerzy Leniart

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Znamy wyniki matur. Podkarpackie licea w czołówce krajowej
  Właśnie opublikowano wyniki egzaminów maturalnych. Podkarpaccy maturzyści wypadli bardzo dobrze. Są w krajowej czołówce
  Znamy wyniki matur. Podkarpackie licea w czołówce krajowej
  Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznych matur. Nasze województwo wypadło bardzo dobrze.

  W woj. podkarpackim zdało 81 procent maturzystów z liceów i techników. 14 proc. podchodzących do egzaminu dojrzałości niestety padło na maturze, która jak oceniali uczniowie nie była zbyt trudna w tym roku. Taki sam wynik osiągnęli maturzyści z Mazowieckiego i Podlasia. Wyprzedziło nas tylko woj. małopolskie.

  Wśród maturzystów zdających egzamin w liceach zaliczyło w naszym regionie aż 88 procent. 9 procent ma prawo do poprawki. Ten wynik plasuje nas w pierwszej trójce województw w Polsce. Taki sam odsetek zdających odnotowano w woj. małopolskim i świętokrzyskim.

  Znacznie gorzej wypadła matura w podkarpackich technikach. Zdało 69 proc. podchodzących do egzaminu dojrzałości. 23 proc. musi podejść do egzaminów poprawkowych.

  Egzamin w terminie poprawkowym dla osób, które nie zdały egzaminu tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej albo części ustnej odbędzie się 21–22 sierpnia.

  Matury 2018 w Rzeszowie. Wiemy, w których szkołach zdali wszyscy maturzyści


  Zdecydowanym liderem jest II Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, gdzie maturę zdało 100 procent zdających. Takim samym wynikiem może pochwalić się Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Rzeszowie. W IV LO zaliczyło egzamin dojrzałości 98, 62 proc., a w I LO 97, 24. Na piątym miejscu jest III LO, gdzie 96, 88 proc. Na kolejnych miejscach są technika: Technikum nr 7 (ZSM), Technikum nr 6 (ZS Elektronicznych). Potem VI LO oraz Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych. Na kolejnych Technikum nr 9 (ZST) i Technikum nr 12 (ZSKU).

  Na Podkarpaciu do matury przystąpiło 15 991 uczniów. Zdało 12 880. W Rzeszowie zdawało 2789, zaliczyło egzamin dojrzałości 2535 (90,89) proc.

  Zobacz, jak wypadły szkoły w Rzeszowie.

  Załączniki


  zobacz też: W Huwnikach w gm. Fredropol otwarto nową halę sportową

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo