Znamy wyniki testów w kierunku Covid-19 w Urzędzie Marszałkowskim. Marszałek Ortyl nie ma koronawirusa. Reszta zarządu też nie

Urszula Sobol
Urszula Sobol
Anna Huk, członek zarządu województwa podkarpackiego, jest zarażona koronawirusem. Przeprowadzono testy u wszystkich pozostałych członków zarządu. Władysław Ortyl, Ewa Draus, Piotr Pilch i Stanisław Kruczek mają wynik negatywny.

W czwartek Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że jedno z dochodzeń epidemiologicznych na terenie Podkarpacia dotyczy osób zatrudnionych w Urzędzie Marszałkowskim województwa podkarpackiego.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że osobą zarażoną jest Anna Huk, członek zarządu województwa podkarpackiego, która mogła zarazić się Covid-19 zasiadając w komisji konkursowej na dyrektora Centrum Zdrowia Psychicznego w Jarosławiu.

W czwartek również Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podkarpackiego potwierdził pozytywny wynik u jednej z osób pracujących w Urzędzie Marszałkowskim.

- Nawiązując do informacji z wtorku dotyczących konkursu na stanowisko kierownicze prowadzonym przez urząd marszałkowski, w którym jeden z uczestników był zakażony koronawirusem, informuję, że osoby uczestniczące w konkursie zostały objęte kwarantanną i są poddawane testom na obecność koronawirusa. Urząd Marszałkowski wdrożył wszelkie procedury jakie są przewidziane w takiej sytuacji zgodnie z instrukcjami Sanepidu. Niestety u jednej z osób wynik testu dał wynik pozytywny - mówił Tomasz Leyko. - W związku z tym podjęto przewidziane na taką okoliczność kroki.

Od czwartku trwa postępowanie epidemiologiczne w tej sprawie.

Dziś znamy już wyniki m.in. Władysława Ortyla, marszałka województwa podkarpackiego.

- Po stwierdzeniu wyniku pozytywnego testu na obecność koronawirusa u członka zarządu p. Anny Huk przeprowadzono testy u wszystkich pozostałych członków zarządu

- poinformował rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podkarpackiego. Ich wyniki tj. dla Władysława Ortyla, Ewy Draus, Piotra Pilcha i Stanisława Kruczka dały wynik negatywny.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie