Znów świetne występy i medale dla zawodników sekcji Fit Kids Academy - Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego

bumZaktualizowano
W Warszawie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w fitnesie gimnastycznym federacji World Fitness Federation. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy sekcji Fit Kids Academy - Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Podopieczni trenera Grzegorza Bielca wywalczyli trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale. Tradycyjnie już nie zawiodła 13-letnia Julia Sycz, aktualna mistrzyni Europy, brązowa medalistka mistrzostw świata, która została podwójną mistrzynią Polski w kategorii solo oraz w trio z Magdaleną Ziają i Zuzanną Jurasz.

Pozostałe miejsca na podium w konkurencji fitness trio należały również do zawodniczek „Sokoła”. Drugą lokatę zajęły Sara Górska, Klaudia Kopiec i Liliana Polechońska, a trzecią Joanna Witek, Andżelika Rysicz i Milena Dulla. Wśród chłopców w kategorii 7- 8 lat zwyciężył także „Sokół” - aktualny mistrz Europy, 7-letni Leon Radke, który był bezkonkurencyjny nawet dla starszych o rok od siebie rywali. Ostatni brązowy medal dla Fit Kids Academy „Sokoła” UR zdobyła 7-letnia Helena Przytuła; mimo, że debiutowała w imprezie tej rangi, stanęła na trzecim stopniu podium.

Wszyscy medaliści (11 zawodników „Sokoła” Uniwersytetu Rzeszowskiego) otrzymało powołania do kadry narodowej na mistrzostwa Świata 2020 w Niemczech. Są to: Leon Radke, Julia Sycz, Magdalena Ziaja, Zuzanna Jurasz, Klaudia Kopiec, Sara Górska, Liliana Polechońska, Andżelika Rysicz, Milena Dulla, Joanna Witek, Helena Przytula). W kadrze rezerwowej oczekuje kolejnych pięciu sportowców, którzy zajęli miejsca 4-5. Wkrótce zawodników fitness czeka Międzynarodowy Puchar Polski WBBF-WFF - federacji, która w bieżącym roku obchodzi jubileusz 50-lecia . Będzie to ostatnia już kwalifikacja do mistrzostw Świata Fit Kids fitness & aerobic, które odbędą się w Kownie w 16 listopada br.

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans