Akcja Zdrowie: jedni chcą grać, za to inni nie chcą się badać

(ALG)
Przy piłce Tomasz Piotrowicz ze zwycięskiego Gazprimu
Przy piłce Tomasz Piotrowicz ze zwycięskiego Gazprimu Fot. Aleksander Gąciarz
Koniusza. Uczniowie z Gimnazjum w Pałecznicy i Zespołu Szkół w Piotrkowicach Małych oraz seniorzy z Gazprimu to zwycięzcy zawodów piłkarskich zorganizowanych w ramach powiatowej Akcji Zdrowie.

W finale piątkowych zmagań gimnazjalistów drużyna z Pałecznicy pokonała Sierosławice 4:2. W pojedynku o 3. miejsce Proszowice zwyciężyły Posądzę 2:1. W starszej kategorii wiekowej reprezentacja ZS w Piotrkowicach Małych okazała się lepsza od dwóch zespołów z ZS w Proszowicach.

W niedzielnym turnieju otwartym Gazprim wygrał w finale z Amplusem 2:0, a w grze o 3. miejsce BestBruk pokonał Hornets Team.

Ponieważ Akcja Zdrowie to nie tylko promocja zdrowego stylu życia, ale również badania układu oddechowego, starosta Grzegorz Pióro przy okazji zawodów apelował: - Z osób, które na podstawie przeprowadzonych ankiet zostały wytypowane do badań, zgłasza się do nas około połowy. Może się tak dziać z różnych powodów, ale zapewniam, że jeżeli komuś nie odpowiada zaproponowany przez nas termin badania, może umówić się na inny. Można też po prostu przyjść w jakikolwiek dzień, w którym są one wykonywane i na pewno sprawę załatwimy - zachęca.