Zgodnie z tradycją

(suw)
Koszykarze AZS Gaz Ziemny przegrali przed własną widownią z Astorią Bydgoszcz 75:80 w meczu grupy A o Puchar Ligi i nie udał im się rewanż za porażkę w lidze. Tym samym tradycji stało się zadość, bo bydgoszczanie w tym sezonie lepiej radzą sobie na wyjazdach. AZS Gaz Ziemny Koszalin - Astoria Bydgoszcz 75:80 (18:15, 19:17, 19:17, 19:31).

Drużyna gosci wystąpiła w tym meczu bez swoich dwóch czołowych graczy, Krzysztofa Wilangowskiego i Pawła Wiekiery. Mało przebywał też na parkiecie Aleksander Kudrawcew, którego trener Wojciech Krajewski oszczędzał chyba n a najbliższy ligowy mecz. Natomiast w zespole koszalińskim nie zagrał Piotr Szybilski, który jeszcze odczuwał skutki niedawnego skręcenia kostki. Szansę dłuższego przebywania na parkiecie dostali w tym spotkaniu zawodnicy, którzy w lidze mniej grają, po stronie byli to Kłosiński, Gierszewski i Grocki, a wśród gospodarzy Bogdan i Wiechowski.
Kiedy po minucie i kilku sekundach gry Marcin Sroka zdobył pierwsze dwa punkty dla miejscowych, spotkanie zostało przerwane z powodu awarii tablicy świetlnej. Podobny przypadek miał miejsce w Koszalinie podczas meczu ligowego z Astorią. Przerwa trwała kilka minut, po czym wznowiono grę. Na początku spotkanie było bardzo nerwowe, dużo było strat, fauli i niecelnych rzutów. W połowie pierwszej kwarty gospodarze osiągnęli kilkopunktowe prowadzenie i spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Najwyższe prowadzenie uzyskali po "trójce" Sebastiana Balcerzaka w 18 minucie. Wtedy było 34:24. Po raz kolejny jednak koszsalinianie zademonstrowali jak się przegrywa wygrany mecz. Jeszcze na pięć minut przed końcem było 67:60 i wydawało się, że przy wyrównanej grze dowiozą przewagę do końca. Jednak goście zaczęli wtedy grać obronę strefową, z czym koszykarze AZS Gaz Ziemny nie potrafili sobie poradzić. W końcu rzutem za trzy punkty do remisu 71:71 doprowadził Gierszewski, a kiedy była minuta i kilka sekund do końca meczu dwoma celnymi rzutami wolnymi dał prowadzenie Astorii najlepszy gracz tego spotkania Greg Harrington. Wprawdzie koszalinienie za chwilę doprowadzili do wyrównania, ale "trójka" Marcina Grockiego przesądziła sprawę.
W barwach gospodarzy na wyróżnienie zasłuzyli jedynie Marcin Sroka, Tomasz Celej oraz Paweł Kowalczuk.

Grupa A - wyniki 4. kolejki:

AZS Gaz Ziemny - Astoria Bydgoszcz 75:80, SKS Polpharma Starogard Gdański - Czarni Słupsk 70:59. Pauzowała Polonia Warbud Warszawa.

Grupa B - wyniki 3. kolejki:

Turów Zgorzelec - Gipsar Stal Ostrów Wielkopolski 92:79, Unia Wisła Paged Tarnów - Noteć Inowrocław 81:82.