Żurawianka ograła Wisłoka Wiśniowa

Wacław Burzmiński
Piłkarze Wisłoka (białe koszulki) przegrali w Żurawicy 0-2.
Piłkarze Wisłoka (białe koszulki) przegrali w Żurawicy 0-2. PRZEMYSŁAW MARKOCKI
Drużyna z Wiśniowej także w meczu z "Żurawką" nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa na wyjeździe, przegrywając w Żurawicy 0-2.

Za to gospodarze wciąż są niepokonani na własnym boisku i już w piątym z rzędu spotkaniu nie stracili kompletu punktów. Ich zwycięstwo mogło być jeszcze okazalsze, gdyby tylko sam Paweł Duński miał więcej szczęścia.

Kilka jego mocnych strzałów nieznacznie minęło bramkę lub stawało się łupem Grzegorza Urbana, mimo puszczenia dwóch goli, najlepszego zawodnika przyjezdnych.

Pierwsza połowa upłynęła w wolnym tempie. Miejscowi nękali bramkarza uderzeniami z półdystansu i dalszej odległości, lecz Grzegorzowi Gierczakowi (2, 13, 17 i 42 min), Łukaszowi Tyrawskiemu (8), Wojciechowi Pilawie (9) i Duńskiemu (16, 32) nie dopisało szczęście.

W tej ostatniej minucie część kiibiców "Żurawki", po soczystym strzale popularnego "Duńczyka", nawet krzyknęła "jeeest!", ale Urban niczym akrobata, w ostatniej chwili, skierował piłkę na róg. Goście najbliżej celu byli w 25. min (Jakub Baran) i w 45. (Grzegorz Szołdra).

Żurawiczanie za niepowodzenia w pierwszych trzech kwadransach w pełni zrehabilitowali się w siedmiu minutach drugiej połówki. Pierwszy gol był przedniej urody - Gierczak kątem oka dostrzegł wbiegającego na "szesnastkę" i wrzucił mu w tempo piłkę, a ten uderzył nie do obrony.

Drugi padł z bliska, po wzorowej akcji przeprowadzonej prawą stroną przez Duńskiego. Miejscowi poszli za ciosem - atakowali do końcowego gwizdka, ale już nic nie wskórali.

Zepchnięty do głębokiej obrony Wisłok omal nie zdobył honorowej bramki - już w przedłużonym czasie Konrad Kawa zamiast do siatki posłał futbolówkę nad poprzeczką.

ŻURAWIANKA ŻURAWICA - WISŁOK WIŚNIOWA 2-0 (0-0)

1-0 Pilawa (61, asysta Gierczaka), 2-0 Pilawa (68, po akcji Duńskiego).

ŻURAWIANKA: Cisek - Klepacki, M. Bąk, Mach, Gorczyca - Biały (87. Gręda), Ł. Bąk, Pilawa (90+2. R. Olcha), Tyrawski - Duński, Gierczak (81. Harłacz).
WISŁOK: Urban - Szołdra, Salamon, P. Baran, Rusyn (76. Nycz) - Piechowiak (64. Kawa), Śledź, Korab, Boruta - Złotek, J. Baran.
SĘDZIOWALI Michał Zięba oraz Wojciech Merkwa i Marcin Grzyb (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Klepacki, Mach; CZERWONA: Klepacki (90+3, druga żółta). WIDZÓW 200.

Obszerna relacja wraz z notami zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowym "Stadionie".