Żurawianka tylko remisuje z Lechią

Wacław Burzmiński
Piłkarze Lechii Sędziszów (czerwono-czarne stroje) wywieźli z Żurawicy jeden punkt. PRZEMYSŁAW MARKOCKI
Gospodarze liczyli na trzy punkty, ale musieli zadowolić się jednym, podobnie jak jesienią w Sędziszowie, gdzie było 3-3.

Pierwsi zaatakowali miejscowi. Już w 1 minucie uderzył Krzysztof Gawłowski, ale jeden z obrońców wybił piłkę na róg.

w 35. min z prowadzenia cieszyli się przyjezdni. Tomasz Zawisza wykonał rzut wolny, z piłką minął się Maciej Bąk, co wykorzystał Michał Fitoł.

Już w następnej minucie M. Bąk zrehabilitował się za błąd, zamieniając, uderzeniem głową, podanie Wojciecha Pilawy na bramkę.

W drugiej połowie "Żurawka" nadal przeważała, ale zabrakło skuteczności. Dobrych okazji nie wykorzystali Łukasz Rudnicki, Pilawa i Łukasz Tyrawski.

ŻURAWIANKA ŻURAWICA - LECHIA SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI 1-1

0-1 Fitoł (35, po rzucie wolnym Zawiszy), 1-1 M. Bąk (36 - głową, asysta Pilawy).

ŻURAWIANKA: Janiec - Gorczyca, M. Bąk, Mach, Biały - Sioma (22. Rudnicki), Ł. Bąk , Pilawa (80. Harłacz), Buczkowski (76. Nester) - Tyrawski, Gawłowski (75. Gierczak).

LECHIA: Kyciński - Filipek (70. Szela), Godek, Fitoł, Duduś - Branas, Doroba, Magdoń, Potfora (60. Bies) - Szeliga (85. Drozd), Zawisza.

SĘDZIOWALI Tomasz Kiszka oraz Sławomir Bednarz i Rafał Weber (Stalowa Wola). ŻÓŁTA KARTKA: Godek. WIDZÓW 200.