Żużel. Junior Stali Rzeszów Michał Curzytek miał sporego pecha podczas III rundy Nice Cup w Krakowie. Rzeszowianin był blisko wygranej

Michał CzajkaZaktualizowano
Michał Curzytek w Krakowie jeździł kapitalnie. Niestety w finale upadł i uplasował się tuż za podium Wacław Nowacki
Michał Curzytek był blisko wygranej w III rundzie Nice Cup w Krakowie. Niestety w decydującym biegu upadł. W turnieju wzięli również udział dwaj inni zawodnicy Stali Rzeszów.

Młody Curzytek imponował skutecznością od samego początku czwartkowych zawodów. Młody zawodnik Stali jeździł rewelacyjnie i był nieuchwytny dla rywali. W pięciu startach fazy zasadniczej rzeszowski junior wywalczył komplet 15 punktów.

Niestety decydujący bieg finałowy nie poszedł po jego myśli. Rzeszowianin upadł i został wykluczony z powtórki. To niestety oznaczało, że kończy zawody na czwartym miejscu.

Na krakowskim torze pokazali się również dwaj inni zawodnicy Stali: Luke Becker i Aureliusz Bieliński. Znacznie lepiej spisał się Amerykanin, który z 10 punktami również znalazł się w biegu finałowym. Tam zajął drugie miejsce. Bieliński natomiast jeździł słabo - na torze pojawił się czterokrotnie i przywiózł tylko 3 "oczka".

Wyniki:
1. Piotr Pióro (Arge Speedway Wanda Kraków) - 18 (3,2,3,3,3,4) + 1. miejsce w finale
2. Luke Becker (Stal Rzeszów) - 13 (2,3,d,3,2,3) + 2. miejsce w finale
3. Denis Zieliński (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 13 (2,2,3,2,2,2) + 3. miejsce w finale