Żużlowcy Cellfast Wilków Krosno ścigali się w zawodach w Rawiczu

bell
Podium zawodów w Rawiczu. Na najwyższym stopniu Krzysztof Sadurski
Podium zawodów w Rawiczu. Na najwyższym stopniu Krzysztof Sadurski Cellfast Wilki Krosno/Facebook
Turniej juniorów Pamięci Floriana Kapały oraz Puchar Burmistrza miasta z udziałem seniorów zakończyły tegoroczny sezon żużlowy w Rawiczu. W zawodach młodzieżowych zwyciężył Krzysztof Sadurski z Cellfast Wilków Krosno, wśród seniorów, którzy wyjechali na rawicki tor po zakończeniu rywalizacji juniorów, triumfował Bartosz Smektała.

Sadurski, który w tym sezonie startował w barwach Kolejarza w roli gościa wygrał zawody młodzieżowe bardzo pewnie. Jedynie w czwartym biegu przegrał z Kacprem Andrzejewskim. W rywalizacji seniorów niepokonany był Bartosz Smektała, a Tobiqsz Musielak, który żegna się już z Wilkami Krosno i ma bronić w nowym sezonie barw 1-ligowego klubu z Ostrowa, zajął trzecie miejsce, o czym zadecydował trzeci wyścig, w którym przyjechał za Smektałą i Ratajczakiem. Mimo padającego deszczu zawody zostały dokończone.

Wyniki turnieju pamięci Floriana Kapały: 1. Krzysztof Sadurski 11 (3,3,2,3); 2. Piotr Świercz 8 (1,2,2,3); 3. Nazar Parnitskyi 7 (1,0,3,3); 4. Kacper Andrzejewski 7 (u,3,3,1); 5. Nikodem Bartoch 7 (3,0,2,2); 6. Błażej Wypior 7 (0,3,2,2); 7. Mathias Pollestad 6 (0,2,1,3); 8. Franciszek Majewski 6 (2,3,1,w); 9. Olivier Buszkiewicz 6 (1,2,2,1); 10. Mateusz Dul 5 (2,w,3,w); 11. Kacper Klimek 4 (1,1,0,2); 12. Adam Bednar 2 (1,1,w,0).

Wyniki turnieju o Puchar Burmistrza Rawicza: 1. Bartosz Smektała 12 (3,3,3,3); 2. Damian Ratajczak 11 (2,3,3,3); 3. Tobiasz Musielak 10 (1,3,3,3); 4. Marcin Nowak 7 (1,0,3,3); 5. Daniel Kaczmarek 7 (2,3,1,1); 6. Joshua Pickering 7 (2,2,1,2); 7. Ryan Douglas 7 (1,2,2,2); 8. Damian Baliński 6 (2,1,2,1); 9. Damian Dróżdż 5 (0,2,1,2); 0. Lars Skupień 3 (1,2,t,w); 11. Norbert Kościuch 2 (0,1,1,w); 12. Nick Morris 1 (1,d,w,w).