Zwycięstwo aż trzech zawodniczek z Tarnobrzega w ostatnich regatach sezonu

RTM
Aleksandra Mac zajęła pierwsze miejsce w klasie Laser 4,7
Aleksandra Mac zajęła pierwsze miejsce w klasie Laser 4,7 Janusz Bobula JK Kotwica, arch. klubu
W dniach 12-13 października na Jeziorze Tarnobrzeskim rozegrane zostały ostatnie regaty sezonu. Udział w nich wzięło 52 zawodników z 6 klubów z Polski i oraz 2 kluby ze Słowacji. Nie zawiodły zawodniczki tarnobrzeskiej Kotwicy zajmując 1 miejsce w klasie Laser 4,7 oraz 1 i 2 miejsce w klasie Optimist. To doskonałe zwieńczenie pasma tegorocznych sukcesów zawodniczek Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg.

Podczas dwóch dni regat rozegranych zostało 6 wyścigów. W sobotę panowały doskonale warunki do żeglowania. Silny wiatr, korzystna temperatura i słońce pozwoliły na rozegranie 4 wyścigów. Niedziela przywitała zawodników równie dobrą pogodą dzięki czemu odbyły się kolejne 2 wyścigi.

W klasie Laser 4,7 wygrała Aleksandra Mac z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg, zwyciężając z dużą przewagą nad konkurencją we wszystkich 6 wyścigach. Zawodniczka od kilku lat jest w kadrze wojewódzkiej juniorów w żeglarstwie, jest uczennicą IX LO w Rzeszowie i mimo, że jest rzeszowianką trenuje w tarnobrzeskiej Kotwicy.

Drugie miejsce w tej klasie zajęła Izabela Legutko z KS Wiaterni Nowy Targ, a 3 miejsce jej klubowy kolega Kacper Urzędowski.

W klasie Optimist w kat. dziewcząt 1 miejsce zajęła Blanka Bobula, 2 miejsce Zofia Michałeczko – obydwie z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg. Na 3 pozycji uplasowała się Urszula Skowrońska z UKS Zalew Kielce.

W kat. chłopców zwyciężył Jakub Kuraś z KŻ Horn Kraków, 2 miejsce zajął zawodnik ze Słowacji, Michal Rolik z TJ Slavia DK, 3 był Piotr Kuźniarski z KŻ Horn Kraków.

VI Jesienne Mistrzostwa Miasta Tarnobrzeg, odbyły się w ramach „Siarkopol Tarnobrzeg Sailing Projekt” dzięki wsparciu Zakładów Chemicznych Siarkopol z Tarnobrzega.

Ostatnie zawody na tarnobrzeskim akwenie to doskonałe domknięcie sezonu dla Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg.

Zawodniczki z tarnobrzeskiej Kotwicy plasują się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników w Polsce i sięgają po najwyższe trofea w kraju i Europie.