Zwycięstwo KH Sanok w Bytomiu

Grzegorz Kostka
Po bardzo emocjonującej końcówce KH Sanok zrobił kolejny krok w kierunku utrzymania się w lidze.

Po pierwszej tercji drugiego spotkania o utrzymanie się w PLH, nie wiele dobrego można powiedzieć. W połowie trzeciej tercji Sanoczanie prowadzili już trzema bramkami i wydawało sie, że zwycięstwo mają już w kieszeni.

Gospodarze jednak nie poddali się i w odstępie pięciu minut zdobyli trzy gole. Przy stanie 3:4 sędzią spotkania nie uznał gola wyrównującego stan pojedynku. Zawodnicy Polonii długo protestowali twierdząc, że jeden ze Sanoczan krążek wybił już zza linii bramkowej.

Na szczęście dla Sanoczan drugie bramki w meczu zdobyli František Koky i Maciej Mermer, dzięki czemu KH mógł świętować zwycięstwo. Mecz numer trzy zostanie rozegrany w niedzielę.

Dwugłos trenerski

Ľubomír Roháčik (KH): - Graliśmy pod publiczkę (śmiech), tak na poważnie to taka drużyna jak nasza nie może w tak krótkim odstępie czasu stracić trzech goli. Mieliśmy szczęście, że sędzia nie uznał brmaki na 4:4, bo wtedy moglibyśmy tego meczu nie wygrać.

Wojciech Matczak (Polonia): - Moja drużyna gra tylko kilka minut w meczu, musieliśmy dostać trzy strzały aby zacząć grać. Aby myśleć o zwycięstwie w trzecim meczu musimy wyeliminować brak woli walki od pierwszych minut.
TMH Bisset Polonia Bytom - Ciarko KH Sanok 3:5 (0:0,0:1,3:4) Stan rywalizacji - 0:2