Cztery medale dla naszych zawodników w Halowych Mistrzostwach Polski

Igor Kopala (Resovia) niedawno poprawił o 4 cm rekord życiowy, a teraz zdobył swój pierwszy medal w seniorskim czempionacie Krzysztof Kapica
Cztery medale zdobyli lekkoatleci podkarpackich klubów w, zorganizowanych w Arenie Toruń, Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce seniorów. Na podium stawali zawodnicy Resovii, LKS-u Stali Mielec i MUKS-u Wisły Junior Sandomierz.

Już w pierwszym dniu zawodów srebro w biegu na 60 m przez płotki wywalczyła Karolina Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz 8.06). Wygrała Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków), ustanawiając wynikiem 8.00 halowy rekord świata Under’20.

Świetnie w biegu na 800 m spisała się Anna Sabat z Resovii. Wynikiem 2.03.79 wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski.

- To dla Anki pierwszy medal w mistrzowskiej imprezie. Uzyskała prawo startu w Mistrzostwach Świata Sztafet, które w kwietniu odbędą się na Bahamach - mówi Piotr Kowal, trener lekkoatletyczny w rzeszowskim klubie. 4. pozycję zajęła Oliwia Pakuła (Victoria Stalowa Wola, 2.07.47). Mistrzynią została Martyna Galant (AZS Poznań, 2.03.51).

Trzecie srebro dla naszego regionu, w chodzie na 5 km, zdobył Rafał Augustyn z LKS-u Stali Mielec (19:44.78). Tytuł obronił Dawid Tomala (AZS AWF Katowice, 19:35.68).

Brązowy medal zawisł na szyi Igora Kopali. Skoczek wzwyż Resovii pokonał poprzeczkę ustawioną na wysokości 2.16 (4 cm poniżej “życiówki”). Igor jest młodzieżowcem i startował po raz pierwszy w seniorskim czempionacie. Wynikiem 2.25 wygrał Sylwester Bedarek (RKS Łódź), 3 cm niżej skoczył Norbert Kobielski (MKS Inowrocław).

W biegu na 60 m 8 miejsce w finale zajął Dawid Olszowy (Resovia, 6.91). Wygrał Remigiusz Olszewski (Zawisza Bydgoszcz, 6.69). - W seniorskich i juniorskich mistrzostwach w hali Resovia zdobyła w tym sezonie 7 medali. Tego dawno nie było - podkreślił Kowal.