Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Na podwrocławskiej plantacji konopi ruszyły żniwa. Rośliny zbiera się ręcznie
  Praca

  Żniwa na plantacji konopi pod Wrocławiem. Szukają chętnych

  Uprawy konopi z plantacji we wsi Kryształowice niedaleko Wrocławia są już gotowe do zbiorów. Hoduje się je tam w sposób ekologiczny, a później ręcznie zbiera. Wszystko po to, aby nie uszkodzić roślin i znajdujących się w nich olejków. Właściciel szuka osób chętnych do pomocy. Konopie legalnie uprawiane w Polsce nie są narkotykiem. Dozwolone w naszym kraju odmiany mogą zawierać do 0,2 procent kannabinoidów, które są odpowiedzialne za działanie psychoaktywne tej rośliny.

 2. Przebudowa Chatki Puchatka na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach ruszy wiosną. Potrwa 1,5 roku
  Bieszczady

  Przebudowa Chatki Puchatka ruszy wiosną. Potrwa 1,5 roku

  Bieszczadzki Park Narodowy podpisał umowę na remont schroniska na Połoninie Wetlińskiej. Prace rozpoczną wiosną przyszłego roku i potrwają ok. 20 miesięcy.

 3. Niemal 30 proc. respondentów badania prognozuje duże prawdopodobieństwo wydatków na remont mieszkania.
  Z kraju i ze świata

  Program 500 plus. Wydajemy więcej

  Odnotowano wzrost liczby deklaracji dotyczących ponoszenia w najbliższym roku wydatków na zakup dóbr trwałego użytku, samochodu i mieszkania oraz wydatków na remont. W coraz większym stopniu chcemy finansować te wydatki z kredytu. Niektórzy przyznają zaś, że możliwość zaspokojenia aspiracji konsumpcyjnych zapewni im rozszerzenie Programu 500 plus.

 4. Konkurs wyłoni najbardziej innowacyjnych wizjonerów, których przełomowe pomysły mogą pomóc w rozwiązaniu cywilizacyjnych wyzwań takich jak głód, choroby,
  Wiadomości

  Startupy na start! Rusza konkurs SingularityU Poland Global Impact...

  Do 9 września br. potrwa rekrutacja do drugiej edycji największego w Europie ŚrodkowoWschodniej konkursu dla startupów - SingularityU Poland Global Impact Challenge, organizowanego przez Fundację Digital University, specjalizującą się w edukacji w obszarze transformacji cyfrowej i kompetencji przyszłości.

 5. Piotr Woźniak-Starak z żoną Agnieszką, gwiazdą TVN
  Strefa biznesu

  Rodzina Staraków. Tragedia w baśniowym świecie

  Być może po prostu nie istnieje żaden sposób, by uciec od bycia „synem bogatych rodziców”. Wiemy na pewno, że Piotr Woźniak- Starak próbował nie być w ten sposób postrzegany.