Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Bank przypomina, że logując się do bankowości internetowej adres strony logowania należy wpisywać ręcznie.
  Z kraju i ze świata

  Bank ostrzega przed oszustami. Z kont mogą znikać pieniądze

  Bank BNP Paribas wydał specjalny komunikat w którym ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod bank. - Przestępcy nieustannie tworzą fałszywe strony internetowe łudząco podobne do tych prawdziwych. W ostatnich tygodniach odnotowaliśmy wzrost ilości takich domen- czytamy.

 2. Skoro więc zaczynamy pracować nad systemem opieki psychologicznej, i nawet pracodawcy widzą, że problem narasta, to włączmy tę opiekę do obowiązkowych
  Wiadomości

  Lawinowo rośnie liczba pracowników w depresji. Co zrobić?

  Rzecznik Praw Obywatelskich alarmuje: ochrona zdrowia psychicznego przechodzi głęboki kryzys. Aby z niego wyjść, niezbędne są pilne rozwiązania systemowe celem zapewnienia równego dostępu do efektywnego leczenia. Zwłaszcza że należy się spodziewać nowych problemów wywołanych przez izolację i stres związany z pandemią.

 3. Epidemia wydłużyła służbowe rozmowy nawet o 4 godziny
  Praca

  Epidemia wydłużyła służbowe rozmowy nawet o 4 godziny

  Epidemia koronawirusa zmieniła styl pracy wielu Polaków. W efekcie 1 na 5 pracowników znacznie zwiększył czas spędzany z telefonem w ręku. Dla niemal jednej czwartej z tej grupy służbowe rozmowy zajmują aż 4 godziny więcej w ciągu dnia, niż przed wybuchem zarazy. Wśród osób, które po przyjściu epidemii odnotowały większą aktywność służbową w Internecie, co czwarty przeznacza na to od 2 do 4 godzin więcej pracy dziennie - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów.

 4. Obecnie 6 na 10 studentów pracuje, ale jedynie 25 proc. zarabia „na rękę” powyżej 2 tys zł.
  Wiadomości

  Koszty utrzymania się na studiach wzrosły o 500 zł

  Drastycznie wzrosły koszty utrzymania się na studiach – średni miesięczny rachunek wydatków polskiego studenta wynosi ponad 2,6 tys zł. Oznacza to wzrost o ok. 500 zł w stosunku do roku ubiegłego.

 5. Pracownik również powinien interesować się ilością zaległego urlopu, aby nie stanąć przed koniecznością wykorzystania wolnego wbrew swojej woli.
  Wiadomości

  Zaległy urlop - do 30 września. Potem przepada?

  Raz po raz odżywa projekt nowego kodeksu pracy, a wśród zmian rekomendowanych przez ekspertów są przepisy zgodnie z którymi niewykorzystany urlop przepadałby bezpowrotnie. Jak jest teraz? Czy zaległy urlop nie wykorzystany do 30 września przepada?