Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Wzrost cen warzyw jest w istocie bardzo widoczny, ale już niekoniecznie w przypadku owoców.
  Z kraju i ze świata

  Ceny coraz wyższe. Drożeje żywność i paliwa

  Nie ma potrzeby zmieniać poziomu stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.

 2. Kiedy Ukraina została napadnięta przez Rosje, wielu Polaków, w tym krakowian, wsparło sąsiadów ze Wschodu, protestując przeciwko haniebnej agresji. Od
  Praca

  Pracodawcy: potrzebujemy szybko 2,5 mln imigrantów

  Polscy pracodawcy – od wielkich po małych – żądają coraz głośniej zniesienia barier w zatrudnianiu cudzoziemców. Chcą, by rząd ułatwił osiedlanie nad Wisłą nie tylko Ukraińcom czy Białorusinom, ale i Azjatom z Wietnamu, Chin, Indii, Bangladeszu. Ostrzegają, że w przeciwnym razie do 2025 r. zabraknie nam… 2,5 mln pracowników. Ale ułatwienia dla cudzoziemców to temat niewygodny, a nawet niebezpieczny dla PiS - z uwagi na antyimigracyjne nastroje na prawicy. Przeciwne masowemu ściąganiu imigrantów są też związki zawodowe. Dlatego do wyborów PiS nie zrobi w tym zakresie nic – przewidują eksperci.

 3. Kasy z elektronicznym zapisem kopii zostaną ostatecznie wycofane do 31 grudnia 2022 roku. Wyjątkiem będą podatnicy prowadzący działalność w branżach
  Wiadomości

  Nowe prawo 2019. Nie masz jeszcze kas fiskalnych online? Zostało...

  Nowe przepisy o kasach fiskalnych – jakie zmiany czekają na przedsiębiorców? Od 1 maja 2019 obowiązują nowe przepisy w zakresie kas fiskalnych. Urządzenia z elektronicznym oraz papierowym zapisem kopii będą stopniowo wycofywane z rynku na rzecz nowego typu kas online. Pochodzące z nich dane będą spływać bezpośrednio do Centralnego Repozytorium Kas. Jaki jest dokładny harmonogram procesu wprowadzenia nowoczesnych kas oraz proponowane rozwiązania w tym zakresie?

 4. Rada Ministrów przyjęła propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r., przedłożoną przez
  Wiadomości

  Podwyżka płacy minimalnej. Nowe najniższe wynagrodzenie: 2 450...

  W kończącym się tygodniu Rada Ministrów przyjęła propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r., przedłożoną przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Według rządowej propozycji minimalne wynagrodzenie za pracę od 1 stycznia 2020 r. powinno wynosić 2 450 zł, a minimalna stawka godzinowa 16 zł.

 5. W kolejnych ankietach rośnie grono pracodawców, którzy zapowiadają koniec podwyżek, nawet za cenę utraty pracowników i nie znalezienia zastępców.
  Wiadomości

  To już koniec - więcej podwyżek płac nie będzie?

  Coraz niższe bezrobocie z jednej strony i dynamiczne podwyższanie płacy minimalnej z drugiej sprawiło, że przez ostatnie lata portfele Polaków pęczniały. Nic nie może wiecznie trwać – brzmią słowa popularnej piosenki, które można dedykować wszystkim Polakom utrzymującym się z pracy najemnej w kraju.