Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Zaostrzenie ustawy o zakazie handlu miało w teorii wspierać mniejszych przedsiębiorców.
  Z kraju i ze świata

  Zaostrzenie ustawy o zakazie handlu w niedziele wstrzymane?

  Ostatnie doniesienia medialne ws. o zaostrzeniu ustawy o zakazie handlu i wprowadzenia zmian w 2019, skutkujących tylko jedną niedzielą handlową w miesiącu sugerują, że takie rozwiązanie przyczynia się do spadku liczebności wyborców PiS, którzy niekoniecznie zgadzają się z zakazem handlu w niedziele w takim wymiarze.

 2. Przeciętna płaca miesięczna w sektorze przedsiębiorstw zbliża się do magicznej granicy 5 tys.
  Z kraju i ze świata

  Pracodawcy dają podwyżki i awanse.

  Najbardziej mobilną zawodowo grupą są młodzi pracownicy, co może wynikać z faktu, iż wiele instytucji, również w sektorze publicznym, oferuje stosunkowo niewysokie wynagrodzenia dla osób wchodzących do na rynek - wynika z realizowanego przez Randstad od ponad 8 lat najnowszego Monitora Rynku Pracy. W przypadku pracowników o niedługim stażu decyzja o zmianie pracodawcy czy stanowiska, o ile łączy się z nawet niewielką podwyżką jest stosunkowo łatwa, również dlatego, że ryzyko obniżenia wynagrodzenia i pogorszenia sytuacji zawodowej jest niewielkie.

 3. Zgodnie z ustawą użytkownicy, którzy stali się właścicielami dostaną na poświadczenie tej zmiany specjalne zaświadczenie.
  Z kraju i ze świata

  Nie musisz płacić w tym roku za użytkowanie wieczyste

  Ustawa, która przekształca prawo użytkowania wieczystego we własność wstrzymuje konieczność wnoszenia opłat do końca lutego 2020 roku. Żeby natomiast pozbyć się problemu dalszego płacenia za grunt i skorzystać przy tym z bonifikaty, warto się pospieszyć i złożyć odpowiedni wniosek jeszcze w tym roku.

 4. W podrzeszowskiej Jasionce powstanie Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz [ZDJĘCIA]
  Z regionu

  Powstanie Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz [ZDJĘCIA]

  Koszt to 16 milionów euro. Planowany termin uruchomienia „Łukasiewicza” w sąsiedztwie Centrum Wystawienniczo - Kongresowego G2A Arena w Jasionce to druga połowa 2022 roku.

 5. Zmiany w kodeksie pracy 2019. Wysokość zarobków przestanie być tajemnicą [16.01.2019]
  Wiadomości

  Zmiany w kodeksie pracy 2019. Wysokość zarobków przestanie być...

  Wciąż niewiele firm w Polsce decyduje się na ujawnienie proponowanych zarobków w ogłoszeniu o pracę. Wysokość wynagrodzeń to temat tabu nie tylko podczas procesów rekrutacyjnych. Nie rozmawiają o nich pracownicy, a pracodawcy zobowiązują ich do utrzymania wynagrodzeń w tajemnicy. Jednak w niedługim czasie może się to zmienić.