Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. 06.06.2018. swidnica radar droga krajowa miedzy zielona gora a nowogrodem bobrzanskim kontrola drogowa fotoradar foto radarfot. mariusz kapala / gazeta
  Z kraju i ze świata

  Na polskich drogach wkrótce pojawią się nowe fotoradary

  Nadmierna prędkość odpowiada za najwięcej wypadków drogowych w Polsce. Dlatego aby wzmocnić bezpieczeństwo na naszych drogach przybędzie fotoradarów.

 2. Ministerstwo rozwoju chce zapewnić pół roku urlopu na zasadach urlopu macierzyńskiego dla pracowników.
  AKTUALNOŚCI

  Znudziła Cię praca? Rząd chce Ci dać pół roku urlopu!

  Ministerstwo Rozwoju pracuje nad nowym projektem. Ma on dać szansę specjalistom na zostanie przedsiębiorcami i oferuje im półroczny urlop na zasadach urlopu macierzyńskiego. Pomysł wywołuje sporo kontrowersji.

 3. Urlop wypoczynkowy trzeba wydłużyć. Polacy za dużo pracują. 35 dni urlopu dla wszystkich? Propozycja OPZZ
  Praca

  35 dni urlopu dla wszystkich. Polacy za dużo pracują

  Urlop wypoczynkowy w Polsce wynosi 26 dni dla pracownika pełnoetatowego, który legitymuje się adekwatnym stażem pracy. Czy to się zmieni? 35 dni urlopu dla wszystkich i zrównanie długości urlopu - to postulaty Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Oznacza to półtora miesiąca wolnego w skali roku. Wszystko przez to, że Polacy za dużo pracują. Czy to dobry kierunek?

 4. Bank PBS w Sanoku zablokował dostęp do środków bez żadnej informacji. Nie działają karty, bankomaty, przelewy - nic. Do wtorku nie mam dostępu do swoich
  Pieniądze

  Klienci banku PBS w Sanoku zostali bez pieniędzy

  Bank PBS w Sanoku zablokował dostęp do środków bez żadnej informacji. Nie działają karty, bankomaty, przelewy - nic - informują nasi Czytelnicy.

 5. 35 dni urlopu to w praktyce pozbawienie firmy obecności pracownika przez 1,5 miesiąca w roku.
  Wiadomości

  35 dni urlopu dla każdego pracownika?

  Nie 20 dni, nie 26 dni, ale aż 35 dni za każdy rok pracy miałby wynosić nowy urlop wypoczynkowy dla każdego kto zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę regulowanej kodeksem pracy. Taką propozycję zgłosiły związki zawodowe i jest ona analizowana przez organizacje pracodawców.