Katarzyna Zdziebło zdobyła mistrzostwo Polski na Słowacji. Rekord świata Peruwianki

Katarzyna Zdziebło buduje formę na letnie mistrzostwa świata w Budapeszcie
Katarzyna Zdziebło buduje formę na letnie mistrzostwa świata w Budapeszcie pzla.pl
Katarzyna (LKS Stal Mielec) zdobyła w słowackich Dudincach złoty medal mistrzostw Polski w chodzie na 35 kilometrów. Mityng, w trakcie którego odbyły się MP, wygrała Kimberly García León. Peruwianka czasem 2:37:44 pobiła rekord świata

Zawodniczka z Mielca, dwukrotna wicemistrzyni świata, uzyskała czas 2:48:53, który jest jej drugim najlepszym wynikiem w karierze (także rekordem mistrzostw Polski). Do rekordu życiowego zbliżyła się druga na mecie Olga Chojecka (WLKS Nowe Iganie). Zawodniczka, lepiej znana jest pod panieńskim nazwiskiem Niedziałek, uzyskała czas 2:51:23. Brąz zdobyła doświadczona Agnieszka Ellward(Flota Gdynia, 3:06:13).

Wśród panów mistrzem Polski został Jakub Jelonek (Budowalni Częstochowa). 38-letni zawodnik zdobył dopiero drugie w karierze złoto MP na trasie (poprzednio wygrał w 2018 roku w Wiedniu na dystansie 50 kilometrów). W Dudincach na metę dotarł w czasie 2:37:32. Drugie miejsce zajął mający podwójne obywatelstwo – polskie i tunezysjkie – Maher Ben Hilma (2:43:38). Brązowy medal wywalczył Mateusz Nowak – 2:45.19.

Wyniki mityngu: chód 35 km – kobiety, 1. Kimberly García León 2:37:44, 2. Liu Hong (Chiny) 2:40.06, 3. Bonilla Solis Magaly Beatriz (Ekwador) 2:46:32, 4. Wu Quanming (China) 2:47:34, 5. Rocha de Sena Erica (Brazylia) 2:47:59, 6. Zdziebło Katarzyna (LKS Stal Mielec) 2:48:53,..., 8. 6 Chojecka Olga (WLKS Nowe Iganie) 2:51:23,..., 20. Ellward Agnieszka (Flota Gdynia) 3:06:13.