Kolarz Azalii miał kraksę, ale dojechał do mety i stanął na podium Małego Wyścigu Pokoju

Kolarze Azalii weszli już na dobre w sezon ścigania się na szosie
Kolarze Azalii weszli już na dobre w sezon ścigania się na szosie Sebastian Klaczkowski
Mikołaj Klaczkowski (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska) zajął drugie miejsce w 64. Ogólnopolskim Małym Wyścigu Pokoju - Memoriał Mariana Kegela. Młodzi Azalii mógłby wygrać, ale przeszkodziła mu w tym kraksa.

Trzyetapowy wyścig odbył się na Torze Poznań, gdzie licznie stawili się zawodnicy w kategorii młodzik, młodziczka, żak i żakini. Mikołaj Klaczkowski wygrał pierwszy etap, (zdobył też punkty jako jeden z najaktywniejszych), był trzeci w jeździe indywidualnej na czas, a pech dopadł go na trzecim etapie. Kolarz z Brzózy Królewskiej uczestniczył w kraksie, trochę się pokiereszował, przez co dojechał do mety na 71. miejscu i spadł w klasyfikacji generalnej na drugą lokatę.

W klasyfikacji generalnej najaktywniejszego zawodnika Mikołaj również był drugi. Jan Szczepanik, kolega klubowy Mikołaja, uplasował się na 10. pozycji w gronie młodzików, a Tymek Gajdek był 25. w rywalizacji żaków.