MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe firmy i miejsca pracy w mieleckim EuroParku

[email protected]
Nowe firmy i miejsca pracy w mieleckim EuroParkuWjazd głółwny do mieleckiej strefy.
Nowe firmy i miejsca pracy w mieleckim EuroParkuWjazd głółwny do mieleckiej strefy. K. Baranowska
Już 137 firm działa w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EuroPark Mielec. Od początku roku zezwolenia na inwestycje uzyskało kolejnych 7 firm.

Mielecka strefa to jedno z najbardziej udanych przedsięwzięć gospodarczych w kraju w ostatnich latach. Z dobrodziejstwa strefy korzysta również samorząd Mielca.

Nowi inwestorzy w strefie
Jak informuje dyrektor Blędowski, od początku 2013 roku udzielono zezwoleń dla przedsiębiorców:
- Akces-Med Sp. z o.o. – SSE EURO-PARK MIELEC Podstrefa Trzebownisko;
- Witold Bryk prowadzący działalność gospodarczą, firma P.P.U.H. „BRYK” Witold Bryk - SSE EURO-PARK MIELEC  Podstrefa Trzebownisko
- Jan Sierosławski prowadzący działalność gospodarczą, firma SIEROSŁAWSKI GROUP Jan Sierosławski - SSE EURO-PARK MIELEC 
- SPLAST sp. z o.o. sp.k. - SSE EURO-PARK MIELEC  Podstrefa Krosno
- Europiek Sp. z o.o. - SSE EURO-PARK MIELEC  Podstrefa Lublin
- Piotr Potocki prowadzący działalność gospodarczą, firma „ECO LINE” Piotr Potocki - SSE EURO-PARK MIELEC  Podstrefa Krosno
- RBC Bearings Polska Sp. z o.o. - SSE EURO-PARK MIELEC 

Z dobrodziejstwa SSE korzysta także samorząd Mielca
- Udało się nam uruchomić Park Przemysłowy. Funkcjonuje w ramach specjalnej strefy ekonomicznej, ale jest to obszar przygotowany przez samorząd miasta, który dopełnia strefę. I nie robiła tego Agencja Rozwoju Przemysłu tylko my, jako samorząd miasta – podkreśla Janusz Chodorowski, prezydent Mielca.
Mieleccy samorządowcy są bardzo dumni z faktu, ze w ramach przygotowanego przez nich parku przemysłowego udało się pozyskać bardzo poważnego inwestora, jakim jest koncern Husqvarna. A taki duży inwestor to kilkaset kolejnych miejsc pracy w mieście dotkniętym plaga bezrobocia po upadku największego pracodawcy, czyli Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL – Mielec.
To również dzięki usilnym staraniom samorządowców w miesicie dotkniętym plagą bezrobocia uruchomiono pierwsza w kraju specjalną strefę ekonomiczną. Dzięki ulgom podatkowym i innym preferencjom finansowym udało się do mielca ściągnąć wielu poważnych inwestorów z kraju i świata. W samym Mielcu dziś strefa daje pracę kilku tysiącom, zwłaszcza młodych mieszkańców miasta.
Kolejnym przedsięwzięciem samorządu, mocno wspomagających miejscowy biznes jest Inkubator Nowoczesnych Technologii InTech. To duże przedsięwzięcie biznesowe realizowane w ramach programu Polska Wschodnia. Spora część pieniędzy na uruchomienie tego ambitnego przedsięwzięcia pochodziła z funduszy UE, ale w dużej części ten duży projekt finansowany był z kasy miasta.

Powstała jako pierwsza w kraju
Specjalna Strefa Ekonomiczna w Mielcu powstała jako pierwsza w kraju i odniosła też największy sukces.  Utworzenie jej było odpowiedzią na wielki kryzys ekonomiczny i gospodarczy, jaki spadła na 60- tysięczne miasto na początku lat. 90. zeszłego stulecia. Upadła wtedy Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Mielec, główny a właściwie jedyny pracodawca w mieście. Tysiące pracowników w krótkim czasie wylądowało za bramą przedsiębiorstwa.
Mielecka strefa, dzięki preferencjom ekonomicznym i ulgom podatkowym zaczęła przyciągać poważnych inwestorów z kraju i świata. Polubiły ją szczególnie koncerny z branży lotniczej. Inwestują w już istniejące fabryki, bądź budują całkiem nowe zakłady.

od 7 lat
Wideo

Młodzi często pracują latem. Głównie bez umowy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24