1 liga gr. C. SRS Czuwaj Przemyśl wygrał w Zamościu z Padwą i został liderem

luks, Padwa Zamość
Padła Twierdza Zamość, a przemyscy „harcerze” wskoczyli na fotel lidera ligi.

Już kwadrans przed meczem zabrakło biletów. Na trybunach zasiadło ponad 20 kibiców z Przemyśla. Czuwaj po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie tuż przed przerwą. Po zmianie stron Padwa rzuciła się na rywala. W 50 min. na ławkę kar powędrował Michał Kubisztal i zamościanie poczuli krew. Za bardzo jednak chcieli. Zgubili piłkę, a w kolejnej akcji złapali ofensywny faul. Goście zaś dwukrotnie zachowali chłodne głowy i odskoczyli na 27:23.

W ostatnich kilku minutach Czuwaj zagrał już jak wytrawny bokser, trzymając rywala na dystans i ostatecznie wygrywając różnicą siedmiu bramek.

- Do 52. min to był dla nas bardzo trudny mecz. Ja sam pojawiłem się na parkiecie już około dwudziestej minuty, bo taka była potrzeba - mówił po meczu trener Czuwaju, Michał Kubisztal. - Myślę, że decydujące było nasze większe doświadczenie i opanowanie w kluczowych momentach.

Padwa Zamość - SRS Czuwaj Przemyśl 28:35 (13:15)

Padwa: Plaszczak, Adamczuk, Sałach, Gałaszkiewicz, Bigos 3, Puszkarski 8 (6 k.), Szymański 4, Sz. Fugiel 2, Wnuk, T. Fugiel 4, Orlich 1, Obydź 2, Proć, Skiba 4. Trener Tomasz Czerwonka.

Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Iwasieczko - Biernat 2, Stołowski 8, Kubik 1, Bajwoluk 4, M. Nowak 1, Kroczek 1, Kulka 6 (4 k.), Maciej Kubisztal 3, Michał Kubisztal 9 (2 k.). Trener grający Michał Kubisztal.

Sędziowali Jac (Tarnów) i Wrona (Wierzchosławice). Kary: 12 min - 8 mim. Czerwone kartki: Adamczuk (56 gradacja kar), Skiba (59 faul). Widzów 800.

1 liga gr. C piłkarzy ręcznych. SRS Czuwaj Przemyśl pewnie p...