1 liga. JKS Jarosław zwycięski na luzie. Pechowa końcówka Sanu Jarosław z SPR-em Olkusz

kostek
Grzegorz Kostka
JKS bez stresu wywalczył komplet punktów. Sanowi w końcówce zabrakło doświadczenia, aby posmakować zwycięstwa.

Otmęt Krapkowice - SPR JKS Jarosław20:32 (6:15)

JKS: Backiel, Kulpa, Musakova - Wilczak, Leżucha 1, Amanda Szymborska 5, Aleksandra Szymborska 6, Luberecka 4, Moszkowicz 1, Strzębała 1, Chundak, Shupyk 6, Turkalo 8. Trener Vit Teleky.

Kary: 8 i 12 minut. Widzów 100.

Przewaga czarno-niebieskich rosła z minuty na minutę, by w 46. minucie wynosić już szesnaście bramek. W II połowie pograły wszystkie rezerwowe. Pierwszą bramkę w seniorkach zdobyła Dominika Leżucha.

San Jarosław - SPR Olkusz25:28 (11:12)

San: Dziura, Kubisztal, I. Ochońska - Brzozowska 1, Borowska, Bartuzel 1, Piśko, Szymańska-Galas, A. Zięba 3, Płocica 5, Gałat, Chrapek, Kostuch 9, Ż. Zięba, Majerczyk 3, Kawa 3. Trener Michał Kubisztal.

Kary: 8 i 8 minut. Widzów 200.

Inauguracja 1 ligi radosna nie była, ale zespół Michała Kubisztala zasłużył na pochwałę za walkę oraz ambicję. Co prawda początek meczu należał do przyjezdnych, które odskoczyły na pięć bramek w 15. minucie, to później ambitne jarosławianki odrabiały straty, by tuż po przerwie doprowadzić do remisu, a w 40. minucie prowadzić dwoma bramkami. Losy meczu rozstrzygnęły się w samej końcówce, kiedy to przyjezdne zdobyły cztery bramki z rzędu. Wyróżnić należy Sabinę Kubisztal, która popisywała się świetnymi interwencjami.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wesoła Warszawa - AZS UMCS Lublin 30:20 (12:12); Varsovia Warszawa - Imperium Katowice 29:26 (16:13); MTS Żory - AZS AWF Warszawa 21:23 (14:13); Sośnica Gliwice - Olimpia Beskid Nowy 30:21 (13:10).