1 liga kobiet. Falstart Sokoła Kolbuszowa Dolna. Udanie sezon zaczęła za to Resovia

micz
Resovia sezon zaczęła od wygranej. Gorzej poszło Sokołowi Kolbuszowa Dolna
Resovia sezon zaczęła od wygranej. Gorzej poszło Sokołowi Kolbuszowa Dolna Bartosz Frydrych
Sokół Kolbuszowa Dolna sezon 1 ligi kobiet zaczął od wysokiej przegranej z Rekordem Bielsko-Biała. Z wygranej cieszyła się natomiast Resovia.

Rekord Bielsko-Biała - Sokół Kolbuszowa Dolna 4:0 (2:0)

Sokół: Koman - Paterak, Kaznecka, Olejarczyk, Mokrzycka, Jarząb (75 Rodzoń), Motyka, Wdowiak, Dudziak (80 Gawrzoł), Kot, Bochenek. Trener Ryszard Mokrzycki.

- Nie rozpoczęliśmy dobrze tego sezonu - powiedział po meczu w Bielsku-Białej trener Sokoła Ryszard Mokrzycki.

Trudno nie przyznać mu racji, bo przecież jego podopieczne przegrały z Rekordem aż 0:4.

- Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że rywalki były lepsze, ale na pewno nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę - powiedział Mokrzycki.

Kto wie, jak potoczyłoby się spotkanie gdyby Kornelia Dudziak wyrównała stan meczu w pierwszej połowie (zawodniczka Sokoła trafiła w słupek).

- Trzeba również niestety powiedzieć, że popełnialiśmy również szkolne błędy i to przez to przegraliśmy to spotkanie - podsumowuje trener Sokoła Kolbuszowa Dolna.

Resovia - Sportowa Czwórka Radom 4:2 (1:1)

Bramki dla Resovii: Bednarz 10 i 52, Matuszek 70, Jużecka 75.

Resovia: Pieniążek - Czyż, Florek, Pyrcz (55 Fluder), Dziura, Michalska, Al. Ząbek (55 Łach), Kaput, Matuszek (65 Janas), Jużecka, Bednarz. Trener Paweł Szurgociński.

Resovia w pierwszej połowie zagrała nieco bojaźliwie, ale w drugiej części spotkania była zdecydowanie lepsza i pewnie pokonała rywalki z Radomia.

- Chyba w pierwszej połowie wyszłyśmy zestresowane - powiedziała piłkarka Resovii Katarzyna Czyż.

POZOSTAŁE WYNIKI: ROW Rybnik - Wanda Nowa Huta 1:2; : MUKS Tomaszów Mazowiecki - Rysy Bukowina Tatrzańska 1:6. Mecz Gol Częstochowa - Tarnovia odbędzie się 2. września.