1 liga kobiet. Stal Mielec i SAN-Pajda Jarosław z kompletem punktów, porażka Karpat Krosno

Tomasz Paryś
Stal Mielec odniosła 22 zwycięstwo w bieżących rozgrywkach 1 ligi.
Stal Mielec odniosła 22 zwycięstwo w bieżących rozgrywkach 1 ligi. Anna Jajkiewicz
SAN-Pajda w kolejnym meczu potwierdza swoją dobrą dyspozycję, pokonując tym razem drużynę SMS PZPS Szczyrk na wyjeździe. Liderki z Mielca zgodnie z oczekiwaniami rozbiły zespół Nike Węgrów.

SMS PZPS Szczyrk – SAN-Pajda Jarosław 0:3

Sety: 18:25, 22:25, 16:25

SAN-Pajda: Krysztofiak, Zięba, Saj, Dąbrowska, Szmajduch, Papszun - Machowska (libero) oraz Grzelak, Magierowska, Stroińska. Trener Piotr Pajda.

Osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodniczek zespół gospodarzy (udział w mistrzostwach Polski juniorek młodszych) nie miał atutów by powstrzymać drużynę z Jarosławia. W pierwszej i trzeciej partii siatkarki SAN-Pajdy szybko odskakiwały na kilku punktową przewagę, która w połowie setów wyglądała następująco: 8:16 (I set), 10:16 (II set). Wyrównana był jedynie druga odsłona. Gospodynie prowadziły 16:14, ale kolejnych sześć punktów zdobyły przyjezdne i pozbawiły SMS złudzeń o wygranej w tej partii.

Trans-Ann Płomień Sosnowiec - Karpaty Krosno 3:0

Sety: 25:20, 25:19, 25:21

Karpaty: Bogdanowicz, Oktaba, Szczelokowa, Gliniecka, Makarewicz, Grodzka - Dąbrowska (libero) oraz Hochołowska, Legień. Trener Dominik Stanisławczyk.

W pierwszym secie zdarzył się Karpatkom przestój w najgorszym możliwym momencie. Od stanu 19:19 w siedmiu kolejnych akcjach nasze siatkarki zdobyły tylko jeden punkt. Podobnie było w ostatniej partii, gdzie krośnianki prowadziły 15:18, ale pięć następnych wymian na swoją korzyść rozstrzygnęły rywalki. Zawodniczki Dominika Stanisławczyka próbowały jeszcze dogonić Płomień i zbliżyły się na jedno oczko (22:21), jednak gospodyniom ponownie przydarzyła się seria kilku punktów z rzędu i zakończyły one to spotkanie w trzech setach.

ITA TOOLS Stal Mielec - PMKS Nike Węgrów 3:0

Sety: 25:16, 25:23, 25:12

Stal: Budnik, Mucha, Gierszewska, Kucharska, Kubacka, Staniszewska - Pancewicz (libero), Łyduch (libero) oraz Brzoska, Hochołowska. Trener Wiesław Popik.

Siatkarki z Mielca odniosły kolejne bardzo pewne zwycięstwo, napotykając drobne problemy jedynie w drugiej odsłonie. W tej części Nike Węgrów prowadził już 16:19, jednak po czasie dla trenera Wiesława Popika mielczanki szybko wróciły do gry i niedługo potem prowadziły 20:19. W trzecim secie gospodynie poszły za ciosem i już na początku zbudowały swoją przewagę (5:1, 11:5). Następnie zdarzyła się seria siedmiu punktów z rzędu od stanu 16:11 do 23:11, która ostatecznie pogrzebała szanse przyjezdnych na przedłużenie tego meczu.

POZOSTAŁE WYNIKI: Energetyk Poznań - Solna Wieliczka 3:2 (25:20, 17:25, 25:15, 19:25, 15:12), LTS Legionovia Legionowo - Sokół Mogilno 3:1 (25:22, 25:20, 20:25, 25:19), Częstochowianka Częstochowa - Wieżyca 2011 Stężyca 0:3 (8:25, 12:25, 17:25), LOS Nowy Dwór Mazowiecki - BAS KB Białystok 3:1 (25:22, 25:21, 18:25, 25:15).