1 liga kobiet. Stal Mielec nie zawiodła, pewna wygrana SAN-Pajdy Jarosław

Kara
archiwum
Dobre mecze rozegrały ekipy Stali Mielec i SAN-Pajdy Jarosław. Mielczanki wygrały na wyjeździe, a jarosławianki u siebie.

Mielczanki jechały do Wieliczki w roli niekwestionowanego faworyta. Same zajmują obecnie pozycję wicelidera, gospodynie natomiast plasują się dopiero na 11. miejscu. Początek spotkania nie wskazywał jednak, że spotkały się ekipy z przeciwnych końców tabeli. Wieliczanki zaczęły spotkanie bardzo dobrze, prezentowały ułożoną grę i potrafiły zachować więcej zimnej krwi. W kolejnych setach na pierwszy plan wyszło jednak doświadczenie i opanowanie Stali Mielec. Nasze siatkarki spacyfikowały rywalki i dyktowały warunki już do samego końca, wygrywając kolejne partie bez problemów do 22, 17 i 18.

Solna Wieliczka - Stal Mielec 1:3 (25:19, 22:25, 17:25, 18:25)

Stal: Hatala, Stroiwąs, Żabińska, Bryda, Molenda, Mras, Samul (l) oraz Łukasiewicz, Laskowska, Felak, Stachowicz.

San-Pajda Jarosław wygrał pewnie z PWSZ Tarnów 3:0 i było to już czwarte z rzędu zwycięstwo podopiecznych Piotra Pajdy. Siatkarki z Jarosławia zaczęły od mocnego uderzenia, wygrywając seta do 16, i w kolejnych również nie dały rywalkom dojść do głosu. Dzięki temu jarosławianki ciągle liczą się w walce o awans do fazy play-off. Do miejsca premiowanego awansem do półfinału tracą obecnie zaledwie 4 punkty. Przed nimi jeszcze 3 spotkania, w tym dwa z ekipami z naszego województwa – Stalą Mielec i Karpatami Krosno.

SAN-Pajda Jarosław - PWSZ Tarnów 3:0 (25:16, 25:23, 25:22)

San-Pajda: Dąbrowska, Dudek, Chmielewska, Saj, Stepko, Nowak, Murdza (l). Trener Piotr Pajda.

POZOSTAŁE WYNIKI:
UNI Opole - Częstochowianka Częstochowa 3:1 (23:25, 25:16, 25:13, 25:18); Olimpia Jawor - Płomień Sosnowiec 0:3 (28:30, 20:25, 19:25).