1 liga piłki ręcznej: Porażki Sanu Jarosław i Czuwaju Przemyśl

luks, kostek
Czuwaj Przemyśl stracił pozycję lidera
Czuwaj Przemyśl stracił pozycję lidera Łukasz Solski
Szczypiorniści Czuwaju Przemyśl krótko cieszyli się z pozycji lidera 1 ligi. „Harcerze” ulegli na wyjeździe AZS-owi UJK Kielce i spadli na 4. miejsce. Szóstej porażki doznały szczypiornistki Sanu Jarosław.

KOBIETY

San zaczął wyśmienicie, w 5. minucie prowadził 4:0 i nic nie zapowiadało, że za kilka chwil obraz meczu zupełnie się odwróci. Niestety po następnych pięciu minutach był już remis po 5. W kolejnych minutach goście stopniowo zaczęli budować swoją przewagę, by na przerwę, zejść prowadząc czteroma bramkami.

Po przerwie gospodynie nie wróciły już do gry z pierwszej połowy, grając nieskutecznie w ataku, słabo w defensywie, co przełożyło się na końcową porażkę dwunastoma bramkami.

San Jarosław - SPR Olkusz 26:38 (17:21)

San: Mazur, Dziura - Brzozowska 1, Borowska 1, Bartuzel 1, Szymańska-Galas, A. Zięba 3, Gałat 1, Kostuch 10, Ochońska 3, Stachowicz, Kucajda 2, Pazdro 4, Galas. Trener: Łukasz Rybak.

Kary: 8 i 6 minut. Widzów 90.

POZOSTAŁE WYNIKI 1 ligi kobiet: SPR Gliwice - Cracovia 28:21 (14:12); AZS Poznań - Urbis Gniezno 24:27 (13:16); Zgoda Ruda Śląska - Korona Handball Kielce 23:42 (11:23); AZS AWF Wrocław - Karkonosze Jelenia Góra 31:27 (13:10). Pauza MTS Żory.

MĘŻCZYŹNI

Porażka z beniaminkiem to dla Czuwaju zimny prysznic na rozgrzane głowy po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w meczu na szczycie z Padwą Zamość. „Harcerze” wskoczyli wówczas na fotel lidera ligi.

W Kielcach przemyślanie prowadzi tylko raz. W pierwszej akcji spotkania bramkę zdobył Maciej Kubisztal. Po dziesięciu minutach gry miejscowi prowadzili 5:3. Kielczanie powiększyli przewagę w 23. minucie kiedy to wygrywali różnicą czterech bramek 13:9. Tuż przed długą przerwą dla Czuwaju trafili Maciej Kubisztal i Mateusz Nowak i wynik brzmiał 15:13 dla gospodarzy.

Po wznowieniu gry trzykrotnie trafił Paweł Stołowski (16:16) i wydawało się, że Czuwaj idzie po swoje. Niestety, przyjezdni stracili koncentrację i zaczęli popełniać proste błędy. W 50. min beniaminek wygrywał 26:33. Nasi gonili za sprawą Stołowskiego i Michała Kubisztala, ale miedzy 55. a 58. min kielczanie trafili trzy raz z rzędu (32:27). Zwycięstwa nie udało się wyrwać.

AZS UJK Kielce - SRS Czuwaj Przemyśl 35:30 (15:13)

AZS: Drozd, Czerwiński, Hady - Bulski 5, Boszczyk 4, Curyło 0, Wacek 1, Jastrząb 0, Stępnik 7 (2 k.), Szafarczyk 3, Siedlarz 0, Bysiak 0, Goliszewski 7 (3 k.), Gasin 8. Trener Tomasz Błaszkiewicz.

Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar - Biernat 1, Stołowski 8, Kubik 1, Bajwoluk 0, M. Nowak 3, Pedryc 1, Kulka 5 (4 k.), Maciej Kubisztal 7 (1 k.), Michał Kubisztal 4 (1 k.), A. Nowak 0. Trener grający Michał Kubisztal.

Sędziowali Młyński (Zwoleń) i Puszkarski (Legionowo). Kary: 16 min - Czuwaj 14 min. Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Orlen Wisła II Płock - MKS Padwa Zamość 28:31 (15:17), KPR Legionowo - AZS UW Warszawa 32:28 (17:12), AZS AWF Biała Podlaska - Azoty-Puławy II 26:21 (12:9), MTS Chrzanów - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 25:23 (14:10), NLO SMS ZPRP Kielce - KSSPR Końskie 27:29 (10:18).