1 liga siatkarek. Czarne chmury nad Krosnem, Karpatki nie ugasiły Płomienia we własnej hali

Tomasz Paryś
Siatkarki z Krosna postawiły się Płomieniowi Sosnowiec tylko w jednym secie.
Siatkarki z Krosna postawiły się Płomieniowi Sosnowiec tylko w jednym secie. DK f_OtO
Trudny czas dla siatkarek z Krosna, które przegrały piąte spotkanie w sezonie i zajmują przedostatnią pozycję w tabeli. Tym razem musiały uznać wyższość Płomienia Sosnowiec.

Trener Karpat dokonał dwóch zmian w wyjściowej szóstce w stosunku do poprzedniego meczu, ale na niewiele się to zdało. Partia otwierająca mecz z Płomieniem rozpoczęła się źle, a rywalki z Sosnowca konsekwentnie budowały swoją przewagę (3:6, 6:10). Krośnianki poderwały się jeszcze do gry w tej partii doprowadzając do wyrównania (10:10), ale po kolejnych kilkunastu akcjach zrobiła się bardzo wysoka dziesięciopunktowa strata (13:23).

Drugi set dał nadzieję krośnieńskim kibicom, że w tym meczu jeszcze nie wszystko stracone. Karpatki wygrały do 21, grając punkt za punkt do połowy seta (16:16) i odskakując w jego końcówce na kilka „oczek” (21:17). Taka przewaga dała gospodyniom wyrównanie stanu setowego.

To było jednak wszystko na co pozwoliły Karpatkom tego dnia sosnowiczanki, które przed tą kolejką znajdowały się niżej w ligowej tabeli. Kolejne dwie partie rozstrzygały się w ich początkowej fazie, gdy przyjezdne budowały swoją przewagę, której nie wypuściły z rąk już do końca setów.

Karpaty-PANS Krosno - Trans-Ann Płomień Sosnowiec 1:3

Sety: 15:25, 25:21, 16:25, 17:25

Karpaty: Klisiak, Bartczak, Kuczyńska, Jakubowska, Szczelokowa, Legień - Dąbrowska (libero) oraz Bogdanowicz, Hochołowska, Jankowska. Trener Rafał Legień.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wieżyca 2011 Stężyca - Nike Węgrów 3:0 (27:25, 25:21, 25:19), Energetyk Poznań - BAS Białystok 3:1 (25:15, 20:25, 25:22, 25:18), Sokół Mogilno - Solna Wieliczka 3:1 (25:21, 25:17, 19:25, 25:23), KS Piła - Legionovia Legionowo 3:1 (25:17, 24:26, 25:15, 25:23), LOS Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Imielin 3:0 (25:22, 25:18, 25:18), San-Pajda Jarosław - SMS Szczyrk przełożony na 17 grudnia.