1 liga siatkarek. Duża niespodzianka w Nowym Dworze Mazowieckim, San-Pajda ograła liderki

Tomasz Paryś
Siatkarki San-Pajdy sprawiły swoim kibicom miłą niespodziankę.
Siatkarki San-Pajdy sprawiły swoim kibicom miłą niespodziankę. facebook.com/SanPajdaVolleyballTeam
Po czterosetowym pojedynku pełnym walki i gry na przewagi, ze zwycięstwa cieszyły się siatkarki San-Pajdy.

Źle rozpoczęły spotkanie z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki siatkarki San-Pajdy, bo otwierającą odsłonę przegrały. Połowa seta była wyrównana, a w pewnym momencie przyjezdne z Jarosławia prowadziły już trzema punktami (10:13). Od stanu 16:16 coś się jednak w podkarpackiej drużynie zacięło i gospodynie wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca pierwszej odsłony. Drugi set miał podobny przebieg gdy od stanu 17:17 na dystans trzech punktów uciekły nowodworzanki. Za chwilę jednak strata została odrobiona i set zakończył się dopiero przy rezultacie 29:31 na korzyść San-Pajdy. W trzeciej odsłonie jarosławianki prowadziły już 15:10, ale postarały się o emocjonującą końcówkę, którą wygrały dopiero przy 27 zdobytym punkcie. Równie waleczny był ostatni set, emocje udzieliły się sztabowi trenerskiemu podkarpackiego zespołu, który został pod koniec meczu ukarany dwoma kartkami, żółtą oraz czerwoną. Zanim do tego doszło, obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 13:13. Następnie świetny fragment gry w wykonaniu naszych dziewczyn dał im sześciopunktową przewagę (14:20). Nawet chwilowy przestój oraz lepsza gra gospodyń dalej utrzymywał w dobrym położeniu zespół San-Pajdy (20:24). LOS obronił cztery piłki meczowe, ale kolejne dwie akcje wygrały już jarosławianki i zakończyły ten niesamowity pojedynek w czterech setach. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana łotyszka Rezija Mazure-Mago. Po tym meczu LOS spadł na drugą pozycję w tabeli, zaś podopieczne trenera Macieja Tietiańca wskoczyły na najniższy stopień podium.

Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki - San-Pajda Jarosław 1:3

Sety: 25:20, 29:31, 25:27, 24:26

San-Pajda: Papszun, Zięba, Andrzejewska, Mazure-Mago, Saj, Stepko - Machowska (libero) oraz Łubianka. Trener Maciej Tietianiec.

POZOSTAŁE WYNIKI: Energetyk Poznań - Nike Węgrów 3:0 (25:16, 25:16, 25:21), Sokół Mogilno - Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:15, 25:16), Płomień Sosnowiec - Solna Wieliczka 3:1 (25:19, 25:12, 21:25, 25:19). Mecze: Wieżyca 2011 Stężyca - MKS Imielin przełożony na 2 grudnia, Karpaty Krosno - BAS Białystok przełożony na 3 grudnia, KS Piła - SMS Szczyrk przełożony na 9 stycznia.