1 liga siatkarek. Emocje w Mielcu i Jarosławiu. Pewna wygrana Karpat Krosno

sec, kara
Jakub Czech
Dosyć niespodziewanie przegrały mieleckie siatkarki, które we własnej hali podejmowały Częstochowiankę Częstochowa. Lepiej poszło San-Pajdzie Jarosław i Karpatom Krosno.

Kombinat Budowlany Białystok - Karpaty Krosno Glass KPU 0:3

Sety: 19:25, 14:25, 23:25.

Karpaty: Chojnacka, Makarewicz, Bogdanowicz, Grodzka, Sławińska, Gliniecka oraz Machowska (libero), Jakubowska, Wisz, Legień. Trener Dominik Stanisławczyk.

Widzów 300.

Krośnianki rozegrały drugi mecz z rzędu z drużyną z dołu tabeli, co miało dla nich strategiczne znaczenie w kontekście poprawy dorobku punktowego, jak i walki o pozostanie w pierwszoligowych szeregach.

Na podstawie uzyskanych wyników zaznaczyć należy, że zadanie wykonały niemal bezbłędnie, ponieważ w poprzedniej kolejce wygrały 3:2 z Aleksandrowem Łódzkim, teraz zaś uporały się z białostocką ekipą.

Wyższość krośnianek w tym pojedynku w zasadzie nie podlegała dyskusji. Pierwsze dwa sety jednoznacznie na korzyść przyjezdnych, przeważających nad gospodyniami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Na zagrywce brylowała Maja Grodzka, w ataku nie zatrzymania były Marcelina Gliniecka i Wiktoria Makarewicz, dobrze też funkcjonował blok. Białostoczanki stracha napędziły Karpatom jedynie w trzeciej partii, ale w samej końcówce.

Krośnianki przy prowadzeniu 21:17 trochę poluźniły szyki i rywalki wyrównały na 23:23. Ostatnie słowo wszakże należało do Karpat.

Stal Mielec - Częstochowianka Częstochowa 2:3

Sety: 27:25, 25:23, 20:25, 18:25, 11:15.

Stal: Molenda, Bryda, Mras, Urbanowicz, Lach, Szczygioł, Pancewicz(l) oraz Hnatyszyn, Stroiwąs, Muszyńska, Hochołowska. Trener: Michał Betleja.

Mecz rozpoczął się dla mielczanek doskonale – prowadziły w setach 2:0. Wydawało się, że wszystko mają pod kontrolą, a wygrana w trzeciej partii będzie formalnością.

Okazało się jednak, że częstochowianki niespodziewanie ruszyły do walki. Doprowadziły do tie-breaka, pewnie wygrywając dwie odsłony, a następnie postawiły w nim kropkę nad „i”. Tym samym siatkarki z Mielca musiały po raz drugi przełknąć gorycz porażki.

San-Pajda Jarosław - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2

Sety: 23:25, 25:18, 27:25, 13:25, 15:11.

San-Pajda: Stepko, Marcyniuk, Szmajduch, Krysztofiak, Poreda, Gierszewska, Murdza (l) oraz Papszun, Kawa, Bartyzel (l). Trener: Piotr Pajda.

Jarosławianki ograły po tie-breaku wicelidera ligi i zapisały na swoim koncie dwa cenne punkty. W tym meczu nie brakowało niczego, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk.

Siatkarki Piotra Pajdy prowadziły 2:1, ale w piątym secie powróciły do skutecznej gry, dzięki czemu odniosły piąte zwycięstwo w tym sezonie i plasują się obecnie na ósmej pozycji w tabeli.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani