1 liga siatkarek. Energetyk Poznań lepszy od Stali Mielec. San-Pajda Jarosław górą w Wieliczce. Spory awans Karpat Krosno

red
Archiwum
Karpaty Krosno pokonały na wyjeździe Solną Wieliczka w zaległym meczu i zanotowały awans o dwie pozycje. Tę samą Wieliczkę ograły u siebie dzień wcześniej zawodniczki San-Pajdy Jarosław. Niespodziewanie na tarczy z Poznania wróciły za to mielczanki.

Energetyk to trudny rywal i obawy, że Stal czeka w Poznaniu ciężka przeprawa, potwierdziły się na boisku. Mielczanki obiecująco zaczęły, bo wygrały pierwszego seta, ale w kolejnych, zwłaszcza trzecim i czwartym, dominowały poznanianki. Zatrzymywały mielczanki blokiem oraz miały zdecydowaną przewagę w ataku.

Enea Energetyk Poznań - ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 (21:25, 25:21, 25:13, 25:17)

Stal: Mras, Molenda, Stroiwąs, Urbanowicz, Szczygioł, Bryda, Samul (libero)oraz Czerwińska, Kuźniar, Hnatyszyn, Lach, Pancewicz (libero), Muszyńska. Trener Michał Betleja.

Jarosławianki rozegrały bardzo dobry mecz i w 74 minuty rozprawiły się z Solną. Gospodynie stać było jedynie na chwilową walkę. W pierwszym secie zmniejszyły stratę z 6 do 2 pkt (12:14), lecz później faworyt zrobił swoje.

- To była deklasacja - krótko podsumował mecz trener Piotr Pajda.

MVP meczu została Katarzyna Marcyniuk.

UJ CM 7R Solna Wieliczka - MKS SAN-Pajda Jarosław 0:3 (17:25, 14:25, 17:25)

SAN-Pajda: Saj, Stepko, Papszun, Marcyniuk, Gierszewska, Krysztofiak, Bartyzel (libero) oraz Murdza (libero),Szmajduch, Magierowska, Kawa. Trener Piotr Pajda.

Karpaty Krosno swój mecz 21. kolejki z Wieżycą Stężycą rozegrały tydzień wcześniej. Wygrały to spotkanie 3:2 i w niedzielę poszły za ciosem. W zaległym meczu pokonały na wyjeździe 3:0 Solną Wieliczka w bardzo przekonujący sposób, a MVP meczu wybrano Amelię Bogdanowicz.

Dla krośnianek wygrana oznacza awans o aż dwie pozycje, co sprawia, że na obecną chwilę Karpaty są w play-off.

Solna Wieliczka - Karpaty Krosno0:3 (15:25, 25:27, 15:25)

Pozostałe wyniki 21. kolejki:

• KS Częstochowianka Częstochowa - Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki 3:1 (25:20, 25:13, 23:25, 25:14);
  • LOS Nowy Dwór Mazowiecki - BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0 (25:18, 25:14, 25:16);
  • Asotra Płomień Sosnowiec - AZS AWF Warszawa 3:0 (25:16, 25:15, 25:12);
  • mecze rozegrane awansem: Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów - SMS PZPS I Szczyrk 3:0 (25:11, 25:10, 25:22);
  • Karpaty Krosno Glass-Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie - GKS Wieżyca Politechnika Gdańska Stężyca 3:2 (25:20, 18:25, 25:19, 28:30, 15:10).