1 liga siatkarek. Karpatki z nowym trenerem na ławce wygrywają ważny spotkanie w Szczyrku

Tomasz Paryś
Podkarpacie ze smakiem
Zmiana trenera w krośnieńskiej drużynie podziałała motywująco i Karpaty odniosły zwycięstwo w Szczyrku. San-Pajda Jarosław przegrała przed własną publicznością z Enea Energetykiem Poznań. To trzecia porażka jarosławianek z rzędu.

Po ostatnim meczu ligowym z funkcją trenera Karpat Krosno pożegnał się Rafał Legień. W jego miejsce przyszedł Szymon Czekaj i już w debiucie zdobył ze swoim zespołem trzy punkty. Pierwsze dwa sety w Szczyrku padły łupem Karpat. W kolejnej odsłonie od początku lepiej radziły sobie gospodynie i to one rozstrzygnęły ją na swoją korzyść. Krośnianki nie pozwoliły rywalkom rozwinąć skrzydeł i zakończyły to spotkanie w czterech setach.

SMS PZPS Szczyrk - Karpaty-PANS Krosno 1:3

Sety: 20:25, 20:25, 25:19, 18:25

Karpaty: Jankowska, Bogdanowicz, Klisiak, Kuczyńska, Bartczak, Szczelokowa - Dąbrowska (libero) oraz Hochołowska, Legień. Trener Szymon Czekaj.

POZOSTAŁE WYNIKI: Nike Węgrów - Płomień Sosnowiec 3:1 (23:25, 25:23, 26:24, 25:22), MKS Imielin - Sokół Mogilno 0:3 (21:25, 21:25, 22:25), Legionovia Legionowo - Solna Wieliczka 3:2 (14:25, 25:14, 25:20, 23:25, 15:10), BAS Białystok - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (23:25, 25:19, 19:25, 25:23, 12:15), Wieżyca 2011 Stężyca - KS Piła 1:3 (25:16, 23:25, 24:26, 23:25), San-Pajda Jarosław - Energetyk Poznań 0:3 (21:25, 16:25, 19:25).