1 liga siatkarek. Porażka Karpat Krosno przed własną publicznością z Legionovią Legionowo

Tomasz Paryś
facebook.com/karpatkikrosno
Siatkarki z Krosna doznały szóstej porażki w sezonie. W sobotę przed własną publicznością uległy Legionovii Legionowo w trzech setach.

Karpatki postawiły się rywalkom jedynie w pierwszej partii, w której prowadziły już 23:20, ale ostatecznie zakończyła się ona zwycięstwem Legionovii. Kolejne dwa sety miały wyrównane początki, jednak później na kilkupunktowe przewagi wychodziły przyjezdne. Nie pomogła nawet emocjonalna rozmowa trenera Rafała Legienia ze swoimi zawodniczkami podczas jednej z przerw w drugiej odsłonie.

W kolejny weekend krośnianki rozegrają dwa mecze we własnej hali. W sobotę podejmą drużynę Nike Węgrów, a dzień później odbędzie się zaległy mecz z klubem z Białegostoku.

Karpaty-PANS Krosno – LTS Legionovia Legionowo 0:3

Sety: 24:26, 16:25, 16:25

Karpaty: Bogdanowicz, Jankowska, Szczelokowa, Klisiak, Bartczak, Kuczyńska - Dąbrowska (libero) oraz Jakubowska, Hochołowska, Legień. Trener Rafał Legień.

POZOSTAŁE WYNIKI: Płomień Sosnowiec - BAS Białystok 1:3 (25:23, 19:25, 18:25, 20:25), Nike Węgrów - Sokół Mogilno 3:2 (19:25, 25:23, 25:13, 23:25, 19:17), SMS Szczyrk - Energetyk Poznań 3:0 (25:20, 25:23, 25:14), MKS Imielin - KS Piła 3:1 (20:25, 25:20, 26:24, 25:23), Solna Wieliczka - LOS Nowy Dwór Mazowiecki zakończył się po zamknięciu wydania, San-Pajda Jarosław - Wieżyca 2011 Stężyca 3:0 (25:20, 25:20, 26:24) rozegrano awansem 26 października.