1 liga siatkarek: San-Pajda Jarosław znokautował faworyta Energetyk Poznań i jest liderem

Jarosławskie "Biszkopty" są na fali. Wygrały trzeci z rzędu mecz w 1 lidze.
Jarosławskie "Biszkopty" są na fali. Wygrały trzeci z rzędu mecz w 1 lidze. San-Pajda Jarosław
Beniaminek 1 ligi siatkarek, San-Pajda Jarosław nie przestaje zadziwiać. Popularne "Biszkopty" ograły u siebie dotychczasowego lidera Energetyk Poznań i same wskoczyły na 1. miejsce w tabeli.

Do wczoraj Energetyk Poznań nie stracił w meczach ligowych w tym sezonie nawet jednego seta i na mecz do Jarosławia przyjechał w roli faworyta. Jego wartość jednak szybko została zweryfikowana.

Pierwsze piłki, zgodnie z przewidywaniem, należały do poznanianek, które prowadziły najpierw 3:5, potem 6:8. Długo to jednak nie trwało i po ataku Aleksandry Dudek „Biszkopty” objęły prowadzenie (9:8). To był świetny mecz w wykonaniu przyjmującej jarosławianek. Zaraz potem popisała się serią zagrywek. Nie straszne były jej też ataki z drugiej linii. Po jednym z nich było już 17:11 dla gospodyń. W końcówce podopieczne Piotra Pajdy pogubiły kilka punktów i rywalki mogły doprowadzić do gry na przewagi, ale atakująca poznanianek w decydującym momencie posłała piłkę w aut.

Dwie kolejne partie były do siebie bardzo podobne. Przez większość gry górą były poznanianki, ale w końcowych momentach seta wyższy bieg wrzucały miejscowe, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tak było w drugim secie, gdy od stanu po 17:18 Energetyk zdobył tylko punkt.

Więcej o siatkówce

- Sam nie mogę uwierzyć, w to, co się stało, choć widziałem to na własne oczy. Wygrywamy, cieszymy się i oby tak dalej - mówił po meczu Piotr Pajda, trener jarosławianek.

W trzecim, z kolei goście prowadzili już 9:14, by po chwili zrobiło się po 19. Końcówka kolejny raz należała do San-Pajdy.
Dziś mecze Stali Mielec i Karpat Krosno.

San-Pajda Jarosław - Energetyk Poznań 3:0

Sety: 25:23, 25:19, 25:22

San-Pajda: Chmielewska, Saj, Dudek, Jagodzińska, Stroiwąs, Łyszkiewicz, Brzezińska (libero) oraz Bryda. Trener Piotr Pajda.

POZOSTAŁE MECZE 4. KOLEJKI:

Budowlani Toruń – SMS I Szczyrk 2:3 (15:25, 17:25, 25:14, 25:23, 11:15), Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass – AZS Polit. Ślaska Gliwice (dziś o godz. 18), Stal Mielec – 7R Solna Wieliczka (dziś o godz. 18), Galeria Jurajska Częstochowianka – Uni Opole (dziś o godz. 19), KSZO Ostrowiec Św. – Grupa Azoty PWSZ Tarnów (dziś o godz. 20). Pauza Joker Świecie.