1 liga siatkarek. Zła seria przerwana, Karpaty Krosno z pierwszym zwycięstwem w sezonie

Tomasz Paryś
Siatkarki Karpat Krosno pokonały w trzech setach Wieżycę Stężyca.
Siatkarki Karpat Krosno pokonały w trzech setach Wieżycę Stężyca. DK f_OtO
Siatkarki Karpat Krosno przełamały wreszcie swoją niemoc z początku sezonu i zainkasowały trzy punkty po dobrej grze przeciwko Wieżycy Stężyca.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 21:21. W końcówce trzy skuteczne bloki Karpat doprowadziły do piłki setowej, którą wykorzystała Julia Szczelokowa. Podbudowane wygraną pierwszą partią krośnianki mocnym uderzeniem rozpoczęły drugą. Przyjezdne popełniały sporo błędów na zagrywce. Tymczasem po asie serwisowym Bogdanowicz było 13:6. Karpatki do końca kontrolowały przebieg tej odsłony i przy błędach własnych młodego zespołu z północy, zdołały ją szybko zakończyć. Już na początku trzeciego seta krośnianki zbudowały solidną przewagę (9:3). Po chwilowym przestoju gospodyń zrobiło się 15:15, ale szybko wróciły na właściwe tory (19:16). Końcówka to prawdziwa wojna nerwów w obu zespołach. Więcej zimnej krwi zachowały jednak krośnianki i po skutecznej grze całej drużyny zwyciężyły także w trzecim secie, zapisując na swoim koncie upragnione trzy punkty.

- Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa. Było to bardzo ważne po tych kilku porażkach, żeby podnieść się i zagrać dobre spotkanie. Myślę, że dzisiaj wygrałyśmy drużyną, każda dołożyła cegiełkę, która była ważna do tego sukcesu - mówiła po meczu MVP spotkania Natalia Bańdurska.

Karpaty-PANS Krosno – Wieżyca 2011 Stężyca 3:0

Sety: 25:22, 25:15, 25:23

Karpaty: Bogdanowicz, Szczelokowa, Hochołowska, Kuczyńska, Legień - Wosiewicz (libero) oraz Dąbrowska (libero), Bańdurska, Jankowska, Klisiak, Bartczak, Sikora, Jakubowska, Majerska. Trener Rafał Legień.