1 liga siatkówki kobiet. Stal Mielec przegrywa po raz pierwszy. Karpatom Krosno również nie udało się wygrać [ZDJĘCIA]

SEC, KZ
Nie był to szczęśliwy weekend dla naszych drużyn występujących w pierwszej lidze siatkówki kobiet. Stal Mielec przegrała swój pierwszy mecz w sezonie, a Karpaty Krosno nie dały rady w tie-breaku.

Karpaty Krosno Glass Karpacka Uczelnia Państwowa - Płomień Sosnowiec 2:3

Sety: 22:25, 25:16, 16:25, 25:15, 6:15.

Karpaty: Bogdanowicz, Niedźwiecka, Głodzińska, Ogórek, Budnik, Filipek oraz Machowska (libero), Wisz, Wełna, Kobus. Trener Dominik Stanisławczyk.

Powiedzieć, że w tym meczu sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie, to nic nie powiedzieć. Wszak drużyny dominowały na przemian w poszczególnych odsłonach, zbliżając się do końcowego sukcesu po każdym z setów.

Kiedy wydawało się, że krośnianki po wygraniu drugiej partii złapały wiatr w żagle i kontrolują wydarzenia na parkiecie, niespodziewanie oddały inicjatywę rywalkom w trzecim secie. Gdy pokonały Płomień wyraźnie w czwartej partii uchodziły za faworytki w tie-breaku, ponieważ miały kontynuować znakomitą postawę z poprzedniej odsłony. I znowu zawód.

W decydującej rozgrywce wyłaniającej zwycięzcę Karpaty z kretesem przegrały.

SPS Stal Mielec – SMS PZPS Szczyrk 2:3

Sety: 25:19, 25:13, 23:25, 23:25, 16:18.

Stal: Bryda, Duda, Łukasiewicz, Stroiwąs, Żabińska, Stachowicz, Samul (libero), Mras, Laskowska, Wardęga. Trener Agnieszka Rabka.

To chyba już na zawsze pozostanie siatkarską tajemnicą, jak to się dzieje, że drużyna po dwóch wygranych setach nagle zaciąga hamulec ręczny i oddaje kolejne trzy partie przeciwniczkom. „Jeśli nie wygrywa się 3:0, to przegrywa się 2:3” mówi stare siatkarskie porzekadło i znów znalazło ono zastosowanie. Na nieszczęście dla mieleckich siatkarek.

– Trenujemy i gramy po to, żeby zwyciężać. Natomiast porażki się zdarzają – powiedziała trener Stali Mielec Agnieszka Rabka.

– Szkoda tylko, że w takim stylu i z zespołem, który wyglądał na ledwo chodzący i ledwo grający, bez podstawowych rozgrywających. Z rozgrywającą, która w połowie meczu opuściła boisko, bo nie była w stanie grać dalej. My chyba zlekceważyliśmy przeciwnika, albo wydawało nam się, że obojętnie kto jest po drugiej stronie siatki, to my i tak wygramy – dodała.

POZOSTAŁE WYNIKI: AZS Politechniki Śl. Gliwice - UNI Opole 2:3 (22:25, 25:17, 25:21, 25:27, 9:15); Częstochowianka Częstochowa - NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:21, 25:19, 25:16). Mecz PWSZ Tarnów – Olimpia Jawor odbędzie się 18 listopada. Mecz Solna Wieliczka- Energetyk Poznań został przełożony. Pauzowała San-Pajda Jarosław.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?