1 liga. SPR JKS Jarosław przegrał z MKS Karczew. Znów przestoje i kolejna porażka

JKS (ciemne stroje) powalczył, jednak to rywalki zgarnęły trzy punkty.
JKS (ciemne stroje) powalczył, jednak to rywalki zgarnęły trzy punkty. Grzegorz Kostka
Znów nie udało się wygrać, ale gdyby trochę lepsza skuteczność miejscowych Karczew wyjechał by z Jarosławia bez punktów.

Tym razem gospodynie rozpoczęły dobrze, po pięciu minutach prowadziły 2:1. Niestety dobra gra z pierwszych pięciu minut, gdzieś szybko uciekła i przez następne dziesięć minut do bramki trafiały tylko przyjezdne. Z wyniku 2:1 zrobiło się 2:6. Kolejne minuty wcale nie były lepsze, zespół miejscowy nie wykorzystał dwóch rzutów karnych, a rywalki trafiły pięć razy do siatki. W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy, w końcu wstrzeliła się w bramkę gości Amanda Szymborska, zdobywając trzy gole, a jej koleżanki dorzuciły jeszcze trzy gole. Jarosławski zespół dobrze bronił i z sześciu bramek przewagi gości, zostało już tylko dwie bramki w trzydziestej minucie.

Po przerwie znów nasz zespół miał problem ze zdobywaniem bramek, co wykorzystały przyjezdne, powiększając swoją przewagę do czterech trafień w 38 minucie. Od tego momentu mimo ambitnych starań jarosławianek, dystans bramkowy nie chciał się zmniejszać, gdy udało się zniwelować dystans do dwóch trafień, to znów przyjezdne rzucały dwa gole z rzędu i mogły dalej kontrolować przebieg spotkania. Dwie bramki z rzędu rzucone przez JKS San w 60 minucie, pozwoliły tylko na zremisowanie drugiej odsłony, ale było to za mało, aby wygrać całe spotkanie. Tym samym rok 2020 nasz zespół zakończył tylko z jednym zwycięstwem na koncie.

SPR JKS San Jarosław – MKS Karczew 23:25 (11:13)

JKS San: S. Kubisztal, Kulpa – Borowska 5, Wicińska 3, Bartoszek, Stachowicz, Świerk 3, Biedroń, Fedor, Rychlicka, Dębowska, Pazdro 1, Motowidło, Wojtaszek, Szymborska 7, Dębiak 4. Trener: Michał Kubisztal

Kary: 4 i 8 min.

POZOSTAŁE ZALEGŁE MECZE: AZS AWF – Lublin 30:27 (15:13); Varsovia - SMS III 45:18 (21:9).

Do rozegrania z zaplanowanych na ten rok meczów pozostało jeszcze kilka. Aktualnie na czele ligowej znajduje się AZS AWF Warszawa z dorobkiem 21 punktów. JKS San jest ósmy i ma trzy punkty.