1/2 finału MP juniorów młodszych. Stal Mielec pokonała Arkę Gdynia

Marcin Jastrzębski
Obrońca Sebastian Duda (na pierwszym planie) ma za sobą kilka występów w seniorskim zespole i w meczu w Gdyni nie zawiódł. Fot. Tomasz Leyko
Juniorzy młodsi Stali Mielec w pierwszym meczu 1/2 finału mistrzostw Polski ograli Arkę Gdynia 0-1. Wyjazdowa wygrana kosztowała stalowców sporo zdrowia, ale dzięki niej są w komfortowej sytuacji przed rewanżem.

Młodzi mielczanie grali na stadionie narodowym rugby (sztuczna murawa). Poradzili sobie z rywalem, który wysoko postawił poprzeczkę, ale był nieskuteczny.

Podopieczni Jakuba Kuli już w 2. minucie mogli objąć prowadzenie, lecz Sebastian Romanek zamiast strzelać, szukał podania i miejscowi zażegnali niebezpieczeństwo.

Pierwszą połowę nasi piłkarze zagrali solidnie w obronie, umiejętnie przeszkadzali w budowaniu ataków Arce i sami potrafili zaatakować.

Jedynego gola w tym meczu zdobył Damian Buczyński, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala.

Przy tej sytuacji przytomnie zachował się Łukasz Ciemięga, który źle wybitą przez miejscowych piłkę, głową skierował do Damiana.

W drugiej połowie mielczanie dali się zepchnąć pod własną bramkę, ale szczęśliwie dowieźli wygraną do końca spotkania. Arka ostemplowała słupek i poprzeczkę bramki Kamila Kłosińskiego.

- Pochwały nalezą się moim chłopakom za wynik i za postawę w I połowie, gdy grali wzorowo pod względem taktycznym. Wielu "setek" nie mieliśmy, ale potrafiliśmy wrzucić Arce gola do szatni. W drugiej połowie daliśmy się zepchnąć i było gorąco, nerwowo, ale sprzyjało nam szczęście. Wracamy z tarczą, gol na wyjeździe daje komfort, ale spodziewam się bardzo trudnej przeprawy w rewanżu - podsumował Jakub Kula, trener Stali.

ARKA GDYNIA - STAL MIELEC 0-1 (0-1)
BRAMKA: Buczyński (38)

STAL: Kłosiński - Fryc, Duda, Ryś, Pydych - Szewc (73. Kołodziej), Ciemięga, Stępień, Romanek (78. Miazga) - Buczyński, Zaskalski (79. Rynio).

*Rewanż w Mielcu w czwartek o godzinie 17.