1,2 mln zł od Pratta na dobry początek

  1,2 mln zł od Pratta na dobry początek

  STANISŁAW SIWAK

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  RZESZÓW. - Koncern Pratt and Whitney wspiera ideę Doliny Lotniczej i na początek przekazuje kwotę 1,2 mln zł na rozwój jej działalności. W przyszłości będzie więcej - powiedział wczoraj w rzeszowskiej WSK Alon Redlich, przedstawiciel Pratta, podczas inauguracji działalności Stowarzyszenia Dolina Lotnicza.
  Marek Darecki - prezes zarządu WSK

  Marek Darecki - prezes zarządu WSK ©Krzysztof Łokaj

  WSK Rzeszów, jako że ma pieniądze na inwestycje, ma być na początku kołem zamachowym Doliny Lotniczej.
  Rzeszowska fabryka półtora roku po prywatyzacji mocno zmieniła swe oblicze. Dotąd Amerykanie zainwestowali ponad 40 mln dolarów w modernizację wydziałów produkcyjnych i zakup najnowocześniejszych na świecie maszyn i urządzeń. Do produkcji wdrożono 1400 nowych wyrobów. W zeszłym roku wartość sprzedaży wyniosła 385 mln zł, a w bieżącym znacznie wzrośnie. We wtorek "Rzeczpospolita" ogłosiła ranking innowacyjności firm, w którym WSK zajęła 2 miejsce w kraju.

  Stowarzyszenie Dolina Lotnicza zrzesza 17 firm lotniczych z regionu Polski połudnowio-wschodniej. W zamyśle organizatorów to poważne przedsięwzięcie gospodarcze powinno wydźwignąć nasz region do czołówki przemysłowej kraju. Wśród udziałowców stowarzyszenia są duże firmy jak: WSK Rzeszów, Krosno i Świdnik, PZL Mielec, Snecma Sędziszów Młp, Goodrich Krosno, Politechnika Rzeszowska i małe firmy prywatne: Wiet-Pol, Utratech, Stamet.  - Za 15 miesięcy ruszą montaż i próby silników do odrzutowców F-16, co mocno zwiększy prestiż naszego zakładu w świecie.
  Twardo walczymy też o uczestnictwo w produkcji najnowocześniejszych amerykańskich samolotów cywilnych i wojskowych, które dopiero są w fazie projektowania, w tym Boeinga 7E7 - ujawnił prezes zarządu WSK, Marek Darecki.
  - WSK Rzeszów mocno inwestuje, unowocześnia produkcję, dołącza do najnowocześniejszych firm w branży lotniczej na świecie - powiedział wczoraj minister nauki, prezes Komitetu Badań Naukowych, Michał Kleiber. WSK realizuje wspólnie z KBN 48 projektów badawczych i produkcyjnych.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo