2 liga. Apklan Resovia przegrała kolejny mecz - tym razem na wyjeździe z Lechem II Poznań

Piłkarzom Resovii po raz kolejny zabrakło argumentów w ataku. Niezłe sytuacje stworzyli dopiero gdy przegrywali już 0:2 Krzysztof Kapica
Apklan Resovia chciała wreszcie się przełamać i wygrać. Zadanie nie było łatwe, bo w Lechu pojawiło się kilku zawodników znanych z ekstraklasowych boisk.

Niestety już początek nie był udany dla rzeszowian. Już w 5. minucie Resovia straciła bramkę - z rzutu rożnego kapitalnie zagrał Letniowski, a do bramki Zapytowskiego głową uderzył zupełnie niepilnowany Gumny.

W kolejnych minutach grę prowadzili gospodarze, a resoviacy nie bardzo byli w stanie sobie pograć. Właściwie ich poczynania ograniczały się do ataków prawym skrzydłem - kilka razy próbował Feret, ale strzałów na bramkę Mleczki praktycznie nie było.

Od około 30. minuty inicjatywę przejęli rzeszowianie - Resovia próbowała stworzyć jakąś akcję, ale wciąż brakowało wykończenia. Podopieczni trenera Szymona Grabowskiego właściwie nie strzelali na bramkę lechitów.

Z dobrym nastawieniem na drugą połowę wyszła Resovia - byli aktywniejsi i śmielej ruszyli do przodu. Jednak w 53. minucie kontrę wyprowadził Lech i kapitalnym strzałem pod poprzeczkę tuż sprzed pola karnego popisał się Letniowski, który zaskoczył Zapytowskiego.

Znakomitą sytuację w 62. minucie zmarnował Świderski, który nie trafił głową z bliskiej odległości po centrze Geńca. Ledwie 2 minuty później była bardzo podobna okazja - tym razem strzał głową Świderskiego kapitalnie obronił Mleczko.

W 75. minucie gospodarze mogli jeszcze podwyższyć na 3:0 po kolejnej kontrze, ale strzał Kołtańskiego wybronił Zapytowski.

Lech II Poznań - Apklan Resovia 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Gumny 5, 2:0 Letniowski 53.

Lech: Mleczko - Gumny (46 Kaczmarek), Skrzypczak, Dejewski, Smajdor - Marciniak ż, Białczyk, Letniowski ż (86 Sobol) - Skóraś ż, Szymczak (69 Tomczyk), Marchwiński (61 Kołtański). Trener Rafał Ulatowski.

Resovia: Zapytowski 5 - Geniec 5, Kubowicz 5, Zalepa 5, Adamski 4 - Płatek 4, Feret 5 (84 Twardowski), Wasiluk 5, Krykun 4 (46 Świderski 5) - Hebel 5 (58 Kaliniec 4) - Dziubiński 4 (58 Antkowiak 4). Trener Szymon Grabowski.