2 liga. Cenne zwycięstwo Apklan Resovii - rzeszowianie pokonali przy Hetmańskiej Ruch Chorzów [RELACJA]

Krzysztof Kapica
Po dwóch wygranych z kolei Apklan Resovia miała ochotę pójść za ciosem. Dodatkową motywację stanowiła chęć rewanżu za 1:5 z rundy jesiennej.

W I połowie kibice niewiele zobaczyli. Wprawdzie już w 2. minucie podanie na 11 metrze otrzymał Bartłomiej Buczek, ale nieczysto trafił w piłkę i ta zamiast do bramki, potoczyła się na... aut. Napastnik gospodarzy miał pecha także w 10. minucie, bo po starciu z rywalem doznał rozcięcia skóry na głowie i, podobnie jak w meczu przeciw Radomiakowi, musiał grać z opatrunkiem. Więcej z gry miała Apklan Resovia, ale dośrodkowania, czy dalekie wrzuty z autu Konrada Domonia nie owocowały groźnymi sytuacjami.

W przerwie na środku boiska zameldowali się Jan Chrapek, prezes chorzowskiego klubu, oraz Wojciech Zając, szef piłkarskiej sekcji Resovii. Z okazji 99 rocznicy powstania klubu z Chorzowa rzeszowski działacz wręczył swemu koledze ze Śląska pamiątkową paterę.

Po zmianie stron zaczęło wreszcie pachnieć golami. Najpierw Radosław Adamski okiwał rywala, wpadł w pole karne, ale zamiast celować na długi słupek, lekko uderzył w stronę bramkarza.

W 55. minucie za gowę złapał się Mateusz Lechowicz; dostał podanie, stojąc metr od pustej bramki, ale źle ustawił stopę i jedynie musnął piłkę. W 59. minucie, po rzucie rożnym, okazję miał Domoń. Uderzał z niespełna 10 metrów, z woleja, ale wycelował nad poprzeczką.

W końcu miejscowi fani się jednak doczekali. Z blisko 50 metrów rzut wolny wykonał Dariusz Frankiewicz. Posłał płaską centrę na pole karne, Buczek musną piłkę głową, ta pofrunęła w okolice słupka, bramkarz sparował ją do boku, ale tam już czekał Domoń, który z bliska wcisnął „skórę” do celu.

Trzecie z rzędu zwycięstwo Resovii. Podopieczni trenera Szym...

Apklan Resovia - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

Bramka: 1-0 Domoń 76.

Resovia: Daniel 6- Kantor 6, Zalepa 7, Domoń 8 Adamski 7 - Ogrodnik 5 (90 Feret), Frankiewicz 7, Świechowski 6, Hajduk 6 ż - Buczek ż 6 (77 Hass) Twardowski 5. Trener Szymon Grabowski.

Ruch: Smug - Podgórski, Zieliński, Bratolewski, Wiech ż - Foszmańczyk (76 Walski), Duriska, Kędziora (64 Idzik), Lechowicz, Kulejewski (86 Duchowski) - Mokrzycki. Trener Karol Michalski.

Sędziował : Kawałko (Białystok).

Widzów: 1533 (261 z Chorzowa).