2 liga. Fatalna seria w końcu przerwana! Szalona końcówka i zwycięstwo Siarki Tarnobrzeg w Grudziądzu

mtr
Prawdziwe „wejście smoka” zaliczył Krzysztof Ropski
Prawdziwe „wejście smoka” zaliczył Krzysztof Ropski Marcin Radzimowski
Osiem porażek z rzędu i spore problemy kadrowe – w takiej sytuacji do sobotniego starcia w Grudziądzu podchodziła Siarka Tarnobrzeg. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora pokazali charakter i przerwali fatalną serię.

- Ostatnie mecze Siarki nie układały się tak, jakby chcieli. Musimy jednak patrzeć na siebie – mówił przed meczem Mariusz Pawlak, szkoleniowiec Olimpii Grudziądz.

Jego podopieczni świetnie rozpoczęli spotkanie, bo prowadzenie objęli już w pierwszym kwadransie. Po akcji Papikjana z prawej strony, piłkę próbował wybić Jakub Głaz. Ostatecznie defensor Siarki skierował ją do własnej bramki...

W przerwie doświadczony coach zdecydował się na dwie zmiany w składzie. Prawdziwe „wejście smoka” zaliczył Krzysztof Ropski, który po podaniu Maksymiliana Sitka, z kilku metrów pokonał bramkarza gospodarzy.

Niezwykle szalony okazał się ostatni kwadrans meczu. W 75. minucie Siarka wykonywała rzut karny, jednak strzał Michała Bierzały obronił Wojciech Muzyk. Dwie minuty później „Siarkowcy” dopięli swego – po rzucie rożnym precyzyjną główką popisał się Dawid Kubowicz.

Olimpia wyrównała po akcji z prawej strony (Hirsz zagrał do Marca, a ten strzałem po ziemi pokonał Krupę), jednak Siarka nie poddała się. Bardzo ładne, a zarazem zwycięskie trafienie z półwoleja zanotował Mateusz Janeczko.

Kibice tarnobrzeskiej ekipy na pewno odetchnęli z ulgą. Na zwycięstwo swojej drużyny czekali od... 25 sierpnia.

Olimpia Grudziądz – Siarka Tarnobrzeg 2:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Głaz (samobójcza) 11, 1:1 Ropski 47, 1:2 Kubowicz 77, 2:2 Marzec 84, 2:3 Janeczko 86.

Olimpia: Muzyk – Ciechanowski, Nakrosius, Wawszczyk, Gabor (85 Zatorski), Skibicki (56 Śmietanko), Ziętarski, Handzlik, Marzec, Papikjan (82 Kamiński), Hirsz. Trener Mariusz Pawlak.

Siarka: Krupa 5 – Głaz 5, Bierzało Ż 4, Duda 5, Woźniak 5, Kubowicz Ż 7, Nadolski 5, Maik 5, Sitek 6 (89 Płatek), Drobot 4 (46 Janeczko 6 (90 Galara)), Gębalski 4 (46 Ropski 6). Trener Włodzimierz Gąsior.