2 liga koszykarzy. Stal Stalowa Wola wysoko przegrała z Turem Bielsk Podlaski. Porażki doznał również AZS PWSTE Jarosław

Miłosz Bieniaszewski
Archiwum
Stal Stalowa Wola. nie miała za wiele do powiedzenia w meczu z Turem Bielsk Podlaski. AZS PWSTE Jarosław przegrał natomiast na własnym parkiecie z AZS-em AGH Kraków, liderem rozgrywek.

Grupa B

Stal Stalowa Wola - Tur Bielsk Podlaski 57:80

Kwarty: 4:27, 20:13, 14:21, 19:19.

Stal: Gazarkiewicz 12 (7 zb.), Buczek 0, Tabor 17 (2x3), Łabuda 5 (4 zb.), Bejnar 0 (7 zb.) oraz Andreasik 0, Bednarz 0, Pietras 0, Nowik 5 (1x3), Wojtanowicz 10 (1x3, 7 zb.), Siembida 0, Jadaś 8 (4 zb., 4 str.). Trener Bogdan Pamuła.

Gospodarze fatalnie weszli w to spotkanie i szybko stało się jasnym, że goście zwyciężą, i to wysoko. Przyjezdni zaczęli od mocnego uderzenia (11:0).

Miejscowym natomiast w pierwszej kwarcie kompletnie nic nie wychodziło. Ta część ustawiła całe zawody i w zasadzie mecz mógł się już skończyć.

Stal w całym spotkaniu trafiła jedynie 18 rzutów z gry, na słabiutkiej skuteczności. Tur pod tym względem nie rozegrał akurat wybitnego spotkania, ale na „Stalówkę” to wystarczyło.

Kwarty: 21:19, 17:24, 20:26, 5:29.

AZS PWSTE: Gumiński 2 (5 zb., 5 as., 9 str.), Mikołajko 9 (1x3, 9 zb.), Buszta 0, Strzępek 16 (6 zb., 4 str.), Bielecki 10 (1x3, 5 str.) oraz Fortuna 0, Krawiec 4, Bednarski 0, Suliba 0, Majka 8 (1x3), Argasiński 9 (1x3), Reichert 5 (1x3, 5 zb., 4 as.). Trener Tomasz Fortuna.

Krakowianie w całym sezonie doznali zaledwie jednej porażki, a jarosławianie już raz się przekonali o ich sile, kiedy w meczu pierwszej rundy przegrali na wyjeździe 64:107.

Spotkanie lepiej zaczęli faworyzowani goście, ale miejscowi nie zamierzali odpuszczać i ostatecznie to oni mogli pierwszą kwartę zapisać sobie na plus.

W drugiej odsłonie również toczyli zacięty bój i na dwie minuty przed jej końcem prowadzili 38:35. Końcówka tej ćwiartki należała już jednak do lidera rozgrywek, który na długą przerwę schodził z pięciopunktowym prowadzeniem.

Druga część meczu to już dominacja przyjezdnych, którzy w III kwarcie powiększyli przewagę, a w ostatniej wręcz zdemolowali jarosławian.

Gospodarze w całym meczu zanotowali aż 29 strat.

Teraz przed ekipą Tomasza Fortuny wyjazdowy pojedynek z Basket Hills Bielsko-Biała, który może mieć ogromne znaczenie w kontekście walki o play-off.