2 liga mężczyzn. AZS PWSTE Jarosław gonił, ale nie dogonił rywala z Tarnowskich Gór

Miłosz Bieniaszewski
Archiwum
AZS PWSTE Jarosław przegrał na własnym parkiecie z Ragorem Tarnowskie Góry 71:80.

W tym roku jarosławianie tylko wygrywali i można było liczyć, że przedłużą swoją dobrą passę, choć rywala mieli z wysokiej półki.

Seria dobiegła jednak końca, a zadecydowała o tym słabsza pierwsza połowa, po której drużyna Tomasza Fortuny przegrywała 29:42.

Po długiej przerwie zaczęła się pogoń miejscowych i trzeba przyznać, że byli bliscy dogonienia rywala. W połowie ostatniej kwarty zrobiło się bowiem tylko 66:69, lecz riposta gości była natychmiastowa.

To nie zraziło jednak jarosławian i na 80 sekund przed końcem znów tracili zaledwie 3 oczka (71:74). Wtedy jednak przyjezdni trafili dwie trójki z rzędu i było po zawodach.

AZS PWSTE Jarosław – Ragor Tarnowskie Góry 71:80

Kwarty: 14:17, 15:25, 26:20, 16:18.

AZS PWSTE: Krawiec 14 (2x3), Gumiński 6, Mikołajko 15 (1x3), Reichert 9 (2x3), Bielecki 4 oraz Argasiński 9 (2x3), Fortuna 1, Majka 10 (2x3), Buszta 3 (1x3). Trener Tomasz Fortuna.

Łukasz Góra, obrońca Stali Rzeszów: Wszystko jest do odrobienia. Ja w to wierzę [STADION]