2 liga mężczyzn. Karpaty Krosno z piekła do nieba, Błękitni Ropczyce na zwycięskiej fali

Tomasz Paryś
Siatkarze Karpat Krosno wygrali dopiero po tie-breaku.
Siatkarze Karpat Krosno wygrali dopiero po tie-breaku. Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno/Facebook
Karpaty Krosno przegrywały na własnej hali z Kęczaninem Kęty już 0:2, ale przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Błękitni Ropczyce niesieni wygraną z wiceliderem w poprzedniej kolejce, tym razem pokonali AKS V LO Rzeszów. Extrans Sędziszów w trzech setach uległ przed własną publicznością MCKiS Jaworzno.

Chociaż do Krosna przyjechał niżej notowany rywal, postawił gospodarzom trudne warunki. Pierwsze dwa sety padły łupem przyjezdnych z Kęt. Karpaty obudziły się dopiero w trzeciej partii, doprowadzając następnie do tie-breaku, w którym rozbili rywali do 9. - Mecz brzydki dla kibica, przytłamsiła nas trochę ranga tego meczu, bo w dalszym ciągu liczymy się w walce o drugie miejsce w tabeli - skwitował krótko Kamil Warzocha, przyjmujący Karpat.

Karpaty Krosno - Kęczanin Kęty 3:2

Sety: 25:27, 15:25, 25:18, 25:20, 15:9

Karpaty: Warzocha, Szostek, Iszczuk, Kundera, Zając, Zubik - Grajper (libero) oraz Gębarzewski (libero), Sąpór, Ogonowski, Siudak, Baran. Trener Jakub Heimroth.

Bez większych problemów kolejne zwycięstwo odnotowali siatkarze Błękitnych Ropczyce. Potrzebowali do tego trzech setów. Najbardziej wyrównany przebieg miała druga odsłona meczu. - Oprócz lekkiego rozluźnienia na początku drugiego seta, cały mecz graliśmy bardzo skoncentrowani. Odskakiwaliśmy przeciwnikowi na kilkupunktowe przewagi, które doprowadzaliśmy do końca partii. Trzecie zwycięstwo z rzędu, które przesuwa nas na coraz wyższe miejsce w tabeli 2. ligi - podsumował mecz drugi trener Arkadiusz Siuta. Jego podopieczni mają do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z Volley Rybnik.

Błękitni Ropczyce - AKS V LO Rzeszów 3:0

Sety: 25:18, 25:22, 25:21

Błękitni: Białorudzki, Kłoda, Paszek, Curzytek, Armata, Polański - Brzozowski (libero) oraz Libucha, Poręba, Charzewski, Wrona. Trener Michał Betleja.

AKS: Dopart, Machnica, Nowak, Olechowski, Mróz, Szpakowski - Wacławik (libero) oraz Warchałowski, Janiak. Trener Jacek Podpora.

POZOSTAŁE WYNIKI: Hutnik Kraków - Volley Rybnik 3:0 (25:17, 26:24, 25:17), Extrans Sędziszów Młp. - MCKiS Jaworzno 0:3 (22:25, 20:25, 21:25), MKS MOSiR Jasło - MKS Andrychów 1:3 (20:25, 25:21, 20:25, 17:25) AT Jastrzębski Węgiel - TKS Tychy przełożono na 22 marca.