2 liga mężczyzn. MOSiR Jasło przegrał z Hutnikiem Kraków, Extrans wygrywa derby. Zobacz zdjęcia

Tomasz Paryś
Hutnik Kraków (na niebiesko) wywiózł z jasielskiej hali komplet punktów.
Hutnik Kraków (na niebiesko) wywiózł z jasielskiej hali komplet punktów. Marek Dybaś
Derby powiatu ropczycko-sędziszowskiego dla Extransu. Karpaty pokonały ostatni w tabeli AKS V LO Rzeszów. Z Hutnikiem Kraków mocno powalczył MOSiR Jasło.

Hutnik od początku spotkania bardzo dobrze zagrywał, odrzucając jaślan od siatki, którzy mieli problem z kończeniem pierwszych akcji. - Mieliśmy tylko 39 procent skuteczności w ataku, a to jest najprostsza rzecz w siatkówce: przyjąć, rozegrać i zaatakować. Nie da się przy takiej skuteczności wygrywać. Widać różnicę poziomów, przyjechał wicelider i pokazał nam nasze miejsce w szeregu - powiedział trener Bartosz Kilar. W trzecim secie gospodarze nie mając już nic do stracenia, zaryzykowali na zagrywce i przyniosło to efekt w postaci wygranej. Niestety nie poszli za ciosem w kolejnej partii i krakowianie mogli cieszyć się z trzech punktów.

- Na dzisiaj stać nas na tylko jeden dobry set z takim przeciwnikiem. Skupiamy się teraz na Rzeszowie i Jastrzębiu. To dla nas najważniejsze mecze, a jeśli po drodze uda się coś zdobyć z innymi to super, byle tylko utrzymać się - zakończył coach MOSiR-u.

MKS MOSiR Jasło - Hutnik Kraków 1:3

Sety: 19:25, 18:25, 25:20, 18:25

MOSiR: Soboń, Giża, Szymanik, Czaja, Kij, Kufel, Szytuła (libero), Kulikowski (libero) oraz Pichla, Witek, Pezda, Kałucki, Lasocki. Trener Bartosz Kilar.

POZOSTAŁE WYNIKI: TKS Tychy – Volley Rybnik 2:3 (22:25, 25:21, 26:24, 25:27, 15:17), Extrans Sędziszów Młp. - Błękitni Ropczyce 3:1 (25:19, 25:23, 18:25, 25:21), AKS V LO Rzeszów – Karpaty Krosno 1:3 (22:25, 25:20, 15:25, 20:25), Kęczanin Kęty – AT Jastrzębski Węgiel 3:1 (23:25, 25:14, 25:20, 25:20), MKS Andrychów – MCKiS Jaworzno 3:1 (26:24, 23:25, 25:21, 25:19).